Strona główna | Delegaci | Nominacje dla polskich sędziów i delegatów

Nominacje dla polskich sędziów i delegatów

 

Miło nam poinformować, że polscy sędziowie i delegaci zostali wyznaczeni do ważnych i prestiżowych zawodów. Najważniejszą z tych nominacji, jako Technical Official podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, powierzono Markowi Góralczykowi.
Góralczyk
Marek Góralczyk w astrachańskiej hali

Nasz przedstawiciel jako Event Delegate IHF będzie pracował w trakcie turniejów przedolimpijskich – kobiet w Astrachaniu i mężczyzn w Szwecji. W turniejach tej samej rangi, jako Technical Delegate, zobaczymy Mirosława Bauma – kobiet w Danii i mężczyzn w Szwecji.

Na mistrzostwa świata w piłce ręcznej plażowej, które odbędą się latem na Węgrzech, zostały powołane: Joanna Brehmer jako Technical Delegate i Agnieszka Skowronek jako sędzina.

Obie wymienione wyżej panie otrzymały powołanie do prowadzenia rewanżowego meczu (kwiecień) półfinału EHF Cup Winners Cup, RKM KRIM MERCATOR Lublana – Handball Club Łada.

Nasze młoda sędzina plażowa, Edyta Jaworska, poprowadzi latem (lipiec), wraz z koleżanką z Holandii, mecze w mistrzostwach Europy do lat 16 w portugalskim Nazare.

Na kurs sędziów EHF w plażowej piłce ręcznej w Salonikach zostali zgłoszeni Jakub Rawicki i Michał Fabryczny, a na kurs delegatów plażowych Agnieszka Skowronek i Klaudiusz Sevković.

Pozostając przy młodych sędziach warto dodać, że obecnie na młodzieżowych mistrzostwach świata szkół (kolejny turniej w ramach EHF Young Referee Project), we francuskim Rouen, przebywają obecnie  Filip Fahner i Łukasz Kubis, a para Andrzej Chrzan i Michał Janas poleci w kwietniu do norweskiego Dramen na turniej organizowany dla EHF Young Refeeres. Obie te pary są na drodze – każda na innym etapie – do uzyskania statusu sędziów EHF.