Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Sborna – pierwszy rywal

Sborna – pierwszy rywal

 

Rosjanki, będące gospodyniami turnieju w Astrachanie są zdecydowanym faworytem trzydniowych zawodów. Warto jednak pamiętać, że ostatnie trzy bezpośrednie potyczki zespół Kima Rasmussena rozstrzygnął na swoją korzyść.

2015.12.16 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLSKA - ROSJA (POLAND - RUSSIA) N/Z KINGA ACHRUK (BYZDRA) FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS
Wygrana w MŚ w Danii otworzyła Polkom drogę do półfinału 

Uprzywilejowana pozycja Sbornej wynika także z faktu, że ich najlepsza klubowa drużyna, lider narodowych rozgrywek Rostów-Don w tym sezonie nie przegrał nie tylko w krajowym czempionacie, ale również w Lidze Mistrzyń. Jewgienij Trefiłow ma tradycyjny kłopot bogactwa, nawet jeśli w szerokim składzie próżno szukać kontuzjowanych Poliny Kuźniecowej, Tatiany Chmyrowej czy Ksenii Makiejewy.

Wydarzeniem jest z pewnością powrót do reprezentacji (po dwóch latach nieobecności) Ludmiły Postnowej, Tylko dwie obecne kadrowiczki Sbornej wywodzą się z zespołów zagranicznych. Jekatierina Wietkowa to klubowa podopieczna Rasmussena w CSM Bukareszt.  Olga Czernoiwanienko do końca sezonu bronić ma barw Vardaru Skopje, ale już w wakacje dołączy do Rostowa.

Rosjanki przed turniejem kwalifikacyjnym do IO czekały dwa bardzo wymagające spotkania w ramach eliminacji do EHF EURO 2016. Oba mecze z Danią, w Astrachaniu (31:27) i Naestved (24:22), zespół Trefiłowa rozstrzygnął na swoją korzyść.