Strona główna | Młodzieżowa | kw. MMŚ: Niesamowity bój Polek z Hiszpankami. Porażka boli

kw. MMŚ: Niesamowity bój Polek z Hiszpankami. Porażka boli

 

Z odbywającego się w Płocku turnieju kwalifikacyjnego, do finałów młodzieżowych mistrzostw świata awansuje tylko jeden zespół. Dzisiaj na parkiecie hali ZST nr 70 spotkały się Polki i Hiszpanki, które w piątek wygrały swoje mecze. Było jasne, że drużyna, która wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko, niemalże zapewni sobie promocję do turnieju głównego.

To była prawdziwa bitwa, z której niestety minimalnie zwycięsko wyszły przyjezdne. Po dramatycznej końcówce Iberyjki zwyciężyły 23:20.  

0

Zgodnie z zapowiedzią trener Moniki Marzec Biało-czerwone nie powtórzyły błędów z wczorajszego spotkania z Turcją i rozpoczęły bardzo skoncentrowane. Już od pierwszych minut na parkiecie oglądaliśmy bardzo twardą walkę.

Żadna ze stron nie zamierzała odpuścić nawet na chwilę, po kwadransie dzieliła je tylko jedna bramka, Polki przegrywały 7:8.

Podobać się mogły indywidualne akcje Karoliny Mokrzkiej, bramki z dystansu zdobywały Aleksandra Rosiak i Natalia Nosek. Cała drużyna mocno grała w defensywie, którą dowodziła Aleksandra Zimny, a kilka ważnych interwencji zanotowała w bramce Natalia Krupa.

Dwa błędy naszych zawodniczek w końcówce pierwszej partii sprawiły, że Hiszpanki odskoczyły na trzy bramki. Już po upływie trzydziestu minut bardzo ważną bramkę z rzutu wolnego zdobyła Rosiak. Do przerwy było 12:10 dla rywalek.

Drugą połowę podopieczne Moniki Marzec rozpoczęły od mocnego uderzenia i po pięciu minutach wyszły na prowadzenie 13:12, ale po chwili Iberyjki odpowiedziały dwoma trafieniami.

Atmosfera na parkiecie była bardzo nerwowa, a nie pomagały niemieckie sędziny, których niezrozumiałe decyzje wprowadzały obie ekipy w konsternację.

Przyjezdne były bardzo szybkie i zdobywały kolejne bramki po indywidualnych akcjach, Biało-czerwone grały bardziej zespołowo, jednak na kwadrans przed końcem przegrywały 14:17.

Raz po raz któraś z zawodniczek leżała na parkiecie, mnożyły się kolejne kary, już w 48. minucie czerwoną kartkę z gradacji ujrzała Rosiak, ale Polki chwilę potem zdobyły bramkę kontaktową (17:18).

Dwie minuty później Aleksandra Stokłosa doprowadziła do wyrównania (18:18) i było jasne, że losy meczu zdecydują się w samej końcówce. W tej skuteczniejsze okazały się Hiszpanki i ostatecznie zwyciężyły 23:20.

Kwalifikacje do MMŚ kobiet (Płock):

18.03

Hiszpania – Słowacja 29:17 (18:5)

Polska – Turcja 30:22 (13:12)

19.03

Słowacja – Turcja 25:26 (12:16)

Polska – Hiszpania 20:23 (10:12)

Wszystkie wyniki i tabela grupy 6. oraz pozostałych grup kwalifikacyjnych TUTAJ.