Strona główna | Juniorki młodsze | Juniorki młodsze grały z Francuzkami

Juniorki młodsze grały z Francuzkami

 

Przegrana 20:28 (9:14) i remis 24:24 (14:12) to bilans Polek z Francuzkami w dwumeczu reprezentacji juniorek młodszych, który został rozegrany w Cetniewie.
Truszyńska_Agnieszka

Była to już czwarta akcja szkoleniowa tego rocznika, prowadzonego przez trener Agnieszkę Truszyńską, która zakończyła się grami na poziomie międzynarodowym.

W kadrze Biało-czerwonych zadebiutowały trzy zawodniczki: Dominika Borowska, Sandra Guziewicz i Weronika Hipner. – W pierwszym meczu moje podopieczne zawiodły mentalnie. Do rewanżu przystąpiły z innym nastawieniem i mecz zakończył się remisem – oceniła trener Truszyńska.

Najskuteczniejszą zawodniczką dwumeczu została Weronika Weber (11 goli), najlepszą bramkarką Marta Chodakowska, a MVP Laura Lasm (Francja).

Kolejna akcja szkoleniowa z udziałem młodych Polek została zaplanowana na 6-12 czerwca w Płocku. Do Polski na turniej przyjadą trzy ekipy zagraniczne.

Polska – Francja 20:28 (9:14)
Polska: Filończuk, Stachiewicz – Jobda 1, Stanisławczyk 2, Panfil, Sobecka, Żmijewska 1, Zagrajek 1, Pietras 3, Kowalik 1, Olek, Weber 5, Cygan 4, Stala 1, Hipner, Borowska, Guziewicz 1, Wójcik.

Polska – Francja 24:24 (14:12)
Polska: Chodakowska, Wdowiak – Jobda, Stanisławczyk 1, Panfil, Sobecka 6, Zagrajek 2, Pietras, Olek 2, Weber 6, Cygan 3, Stala 2, Borowska, Guziewicz 1, Wójcik 1.