Strona główna | Handball Polska | UKAZAŁ SIĘ NR 106 MAGAZYNU HANDBALL POLSKA

UKAZAŁ SIĘ NR 106 MAGAZYNU HANDBALL POLSKA

 

Ukazał się nr 106 magazynu „Handball Polska” Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana jest pięć zestawów gadżetów (puzzle, ręczniki, piórniki) ufundowanych przez PGNiG.

Najnowsze wydanie zdominowały materiały dotyczące wyboru Tałanta Dujszebajewa na stanowisko selekcjonera męskiej reprezentacji Polski. Na naszych łamach prezentujemy wywiad z trzykrotnym medalistą olimpijskim. Kirgiz z hiszpańskim obywatelstwem przedstawił w nim swoją koncepcje prowadzenia drużyny narodowej i plany na najbliższą przyszłość. Wyjaśnił też dlaczego na poziomie kadry nie jest możliwa współpraca z Piotrem Przybeckim, który kandydatura także była poważnie rozpatrywana przez zarząd ZPRP.

Biało-czerwonych wkrótce czeka udział w turnieju kwalifikacyjnym o prawo startu w igrzyskach w Rio. Do Gdańska przyjadą ekipy z Macedonii, Tunezji i Chile.

Podobną szansę miały nasze panie, które rywalizowały w Astrachaniu. Już wiemy, że Polek niestety zabraknie w turnieju olimpijskim. Na pocieszenie zostanie im gra w mistrzostwach Europy, od których są już dosłownie o krok. Walnie przyczyniła się do tego wygrana na Węgrzech.
W europejskich pucharach polskie kluby też są bardzo widoczne. W Lidze Mistrzów do TOP 16 dotarła nasza eksportowa dwójka: Vive Tauron Kielce i Orlen Wisła Płock.
W Challenge Cup zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin awansowały do półfinału i dają wyraźne sygnały, że nie jest to ich koniec możliwości.

W obu PGNiG Superligach, kobiecej i męskiej, podsumowaliśmy rundy zasadnicze. Wypada się tylko cieszyć, że nie zawsze wygrywają faworyci. To z jeszcze większym zainteresowaniem nakazuje śledzić ligowe rozgrywki. Mistrzów Polski najpóźniej poznamy 18 maja.

Niedawno pożegnaliśmy wybitnego szkoleniowca. Śmierć Zenona Łakomego dla całego naszego środowiska była ogromnym ciosem. Na naszych łamach, w artykule Władysława Zieleśkiewicza, przypomnieliśmy sylwetkę tego zawodnika, trenera i pasjonata piłki ręcznej.

HP_106