Strona główna | Seniorki | Reprezentacje Polski zagrają w Płocku i Katowicach

Reprezentacje Polski zagrają w Płocku i Katowicach

 

Po emocjach związanych z turniejem przedolimpijskim mężczyzn w Gdańsku, który odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia, kibice reprezentacji Polski będą mogli się szykować do następnych wydarzeń. Te zaplanowano na czerwiec.  

2016.03.09 Koszalin Pilka reczna Eliminacje do Mistrzostw Europy w pilce recznej kobiet 2016 Polska - Wegry N/z Katarzyna Kolodziejska radosc Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2016.03.09 Koszalin Handball Womens European Championship Qualification Poland vs Hungary Katarzyna Kolodziejska radosc Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

4 czerwca w płockiej ORLEN Arenie zespół Kima Rasmussena meczem ze Słowacją zakończy udział w kwalifikacjach mistrzostw Europy. Polki są bliskie awansu do finałów, których gospodarzem będzie Szwecja. Organizatorzy tej imprezy ogłosili nawet, że nasz narodowy zespół grupę wstępną podczas EURO będzie rozgrywał w Kristianstad.  Biało-czerwone przed meczem w Płocku o punkty zagrają jeszcze 1 czerwca na wyjeździe z Finlandią w Siuntio.

2016.01.29 Wroclaw Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Mecz o 7 miejsce Polska - Szwecja N/Z Karol Bielecki Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus  2016.01.29 Wroclaw Handball Men EHF Euro Poland 2016 7th place game Poland - Sweden Karol Bielecki Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

Z kolei męska reprezentacja Polski na 11 czerwca zaprasza do katowickiego Spodka na pierwszy mecz play off z Holandią. Rewanż odbędzie się 14/16 czerwca na terenie rywala. Lepsza z tych drużyn uzyska prawo gry w finałach Mistrzostw Świata Francja 2017.