Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | kw. do IO: Biało-czerwoni trenują w Gdańsku

kw. do IO: Biało-czerwoni trenują w Gdańsku

 

W Gdańsku rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed turniejem kwalifikacyjnym do IO 2016. W roli szkoleniowca Biało-czerwonych zadebiutował Tałant Dujszebajew. Wieczorny trening był dosyć intensywny i trwał równo dwie godziny, największy nacisk położony był na taktykę.

2016.04.01 Gdansk Pilka Reczna Reprezentacja Polski Trening Reprezentacji Polski w Pilce Recznej N/z Talant Dujszebajew Dujshebaev Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.04.01 Gdansk Handball Training Poland Talant Dujszebajew Dujshebaev Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Foto: Piotr Matusewicz / PressFocus

Wszyscy kadrowicze zameldowali się w Trójmieście do godziny 14:00, na miejscu stawiło się łącznie 21 zawodników. Po obiedzie odbyło się krótkie zebranie drużyny z udziałem przedstawicieli ZPRP, na którym oficjalnie przedstawiony został nowy selekcjoner oraz członkowie sztabu drużyny narodowej.

Po krótkim odpoczynku Biało-czerwoni udali się na trening do pobliskiej hali AWFiS, po którym odpowiadali na pytania dziennikarzy.

W dniach 8-10 kwietnia Polacy zmierzą się w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie kolejno z Macedonią, Chile i Tunezją. Prawo startu w Rio de Janeiro wywalczą dwa najlepsze zespoły.