Strona główna | Młodzieżowcy | Udany rewanż Helwetów

Udany rewanż Helwetów

 

W drugim z zakontraktowanych meczów towarzyskich młodzieżowcy Szwajcarii, wygrywając w Kielcach 25:24 (11:15), zrewanżowali się Polsce za porażkę 22:24 zanotowaną dzień wcześniej. Obie ekipy przygotowują się do kwalifikacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 8-10 kwietnia.
POL SUI panorama 2 04 16

Trener Rafał Kuptel na zgrupowaniu w Kielcach do dyspozycji ma 20 zawodników. Wszyscy dostali szansę występu w dwumeczu ze Szwajcarią.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania polski zespół popełnił tylko dwa błędy techniczne. Miało to przełożenie na prowadzenie do przerwy 15:11. Po zmianie stron w zespole gospodarzy nastąpiły zmiany. Nie wszyscy zawodnicy podtrzymali równy rytm gry. W 57 min, po trafieniu Arkadiusza Moryto, gospodarze prowadzili 24:23. Dwa ostatnie gole w meczu na swoje konto zapisali Szwajcarzy.

Kuptel_Rafał

– W drugiej połowie popełniliśmy 12 błędów. Po prostu nie wszystkie zmiany były udane. Mam za to dobry materiał na kogo mogę postawić – powiedział trener Kuptel, dodając, że ma już 12 pewniaków, których widzi w składzie na turniej kwalifikacyjny. O pozostałe cztery miejsca powalczy ósemka zawodników. Cała 20 kadrowiczów zostanie w Kielcach i będzie wspólnie przygotowywała się do walki o punkty.

Rywalami Biało-czerwonych  w el. MME będą zespoły Islandii, Bułgarii i Włoch.  O dwóch ostatnich drużynach naszemu sztabowi szkoleniowemu nie udało się zebrać żadnych materiałów poza samymi wynikami.

– Turnieje zaczynamy meczem z Islandią więc o następnych rywalach zdążymy na czas zebrać materiał – zakończył polski szkoleniowiec.

DSCF1636

Najlepszy bramkarz dwumeczu : Fabian Pellegrini (Szwajcaria);

Najlepszy strzelec: Arkadiusz Moryto;

MVP: Szymon Sićko.

POLSKA – SZWAJCARIA 24:25 (15:11)
Polska: Zając, Zembrzycki – Netz 2, Judycki, Bis 1, Mosiołek, Skiba 1, Rolka, Majdziński 3, Sićko 8, Siwak, Moryto 8, Pietruszko, Moryń 1, Śliwiński, Gasin.