Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Dujszebajew i Jurecki: Jesteśmy wdzięczni kibicom

Dujszebajew i Jurecki: Jesteśmy wdzięczni kibicom

 

Reprezentacja Polski pokonała Macedonię 25:20 (13:9) i jest na dobrej drodze do awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. – Chcieliśmy zapomnieć o tym, co wydarzyło się w styczniu. To nowa karta i gramy o swoje marzenia. Chcemy je spełniać! – mówił na pomeczowej konferencji Michał Jurecki. Kibicom dziękował również trener Tałant Dujszebajew.

Tałant Dujszebajew, trener reprezentacji Polski: Cieszę się ze zwycięstwa, ale to nie był nasz doskonały mecz. W ataku zaprezentowaliśmy się przeciętnie, jednak mieliśmy mało czasu na przećwiczenie naszych zagrywek. Jestem wdzięczny naszym kibicom za doping przez 60 minut. Cieszy mnie też dyspozycja Przemka Krajewskiego, który grał na nowej dla siebie pozycji. Mamy ten problem, że czołowi środkowi rozgrywający w Polsce są kontuzjowani. Przemek ma wszystkie warunki, by na stałe grać na tej pozycji. Kiedy wróci Mariusz Jurkiewicz, będziemy mieli więcej alternatyw. Jutro czeka nas kolejne ważne spotkanie.  Życzę Macedonii i Tunezji powodzenia – jutro czeka je bezpośredni, bardzo ważny mecz.

Ivica Obrvan, trener reprezentacji Macedonii: Gratuluję Polsce zwycięstwa. Rywale byli lepszym zespołem i wygrali zasłużenie. Porównując ten mecz ze spotkaniem z Euro, dużo trudniej grało się nam teraz przeciwko polskiej defensywie. To, że trenerem drużyny jest Tałant Dujszebajew mówi jednak wiele – wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz, ale było naprawdę bardzo ciężko. Jutro zmierzymy się z Tunezją. To dla nas najważniejszy mecz i musimy się do niego odpowiednio przygotować.

Michał Jurecki, rozgrywający reprezentacji Polski: Chcę podziękować kibicom za to, że są przy nas, zwłaszcza w ciężkich momentach. Chcieliśmy zapomnieć o tym, co wydarzyło się w styczniu. To nowa karta i gramy o swoje marzenia. Chcemy je spełniać! Na tym turnieju nie ma miejsca na porażki – wiedzieliśmy o tym przed spotkaniem z Macedonią, dlatego cieszy mnie ta wygrana. Zagraliśmy przyzwoicie, ale wiele mamy jeszcze do poprawienia. Tak jak powiedział trener – nie mieliśmy zbyt wiele czasu, by popracować nad taktyką, wiele przed nami, ale wykonaliśmy właśnie pierwszy krok do Rio.

Nikola Mitrevski, bramkarz reprezentacji Macedonii: Gratuluję Polakom zwycięstwa. Nie graliśmy dzisiaj źle, jednak mieliśmy okresy, w których przestrzeliliśmy kilka rzutów, gra się nam nie kleiła, a rywale to wykorzystywali. Choć przegraliśmy pięcioma bramkami, to mogliśmy wypaść lepiej, jednak Polacy są jedną z najlepszych drużyn w Europie. Przed nami Tunezja – musimy przygotować się na to starcie.

Foto: Press Focus (Rafał Oleksiewicz)