Strona główna | PGNiG Superliga mężczyzn | W Gdańsku dyskutowali nad ligą zawodową

W Gdańsku dyskutowali nad ligą zawodową

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce, przy współudziale sponsora strategicznego Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zorganizował w Gdańsku spotkanie z przedstawicielami klubów w sprawie utworzenia ligi zawodowej mężczyzn.

_DSC7940 (2)

Spotkanie miało charakter informacyjny i składało się z kilku paneli. W części prawnej mecenasi Hubert Basiński i Marcin Wojcieszak przedstawili uwarunkowania formalno-prawne w tworzeniu i funkcjonowaniu ligi zawodowej w Polsce oraz działalność spółek handlowych według przepisów Kodeksu Spółek Handlowych. Część marketingową – zarządzanie wizerunkiem i produktem klubu piłki ręcznej – omówił prof. dr hab., wiceprezes ds. marketingu Bogdan Sojkin.

Panel praktyczny, dedykowany spółce jaką jest liga zawodowa, zaprezentował Jacek Jakubowski, który w latach 201-2015 był prezesem Polskiej Ligi Koszykówki S.A.

Gospodarzem panelu Sponsora Strategicznego PGNiG był Łukasz Gontarek. Pokaz multimedialny dotyczył obszarów np. media. kibice, sponsorzy, których interesy trzeba uwzględnić i połączyć w tym projekcie.