Strona główna | Młodzieżowcy | Awans Polaków do MME

Awans Polaków do MME

 

Młodzieżowa reprezentacja Polski awansowała do finałów mistrzostw Europy, która latem odbędą się w Danii. Podopieczni Rafała Kuptela na zakończenie turnieju rozgrywanego w Kielcach, zwyciężyli rówieśników z Bułgarii 43:14 (21:8). Grupę 3 z kompletem punktów wygrała Islandia.

GAT_6906

Mecz z Bułgarią bardzo przypominał potyczkę, którą dzień wcześniej Biało-czerwoni rozegrali z Włochami. Szybko górę wzięło większe doświadczenie polskiego zespołu. Początek w wykonaniu gospodarzy kieleckiego turnieju był jednak nerwowy. Skutkowało to niewykorzystaniem dogodnych sytuacji strzeleckich. Przy stanie 6:3 trener Kuptel poprosił o czas. Do tego czasu wszystkie bramki dla rywali rzucił lewy rozgrywający Branimir Bałczew. Bułgarom najwięcej problemów sprawiały krzyżówkowe podania po których trafiali Szymon Sićko i Kamil Netz. Szkoda, że mało podań trafiało do obrotowego Pawła Salacza, który warunkami fizycznymi (207 cm) zdecydowanie górował na boisku.

GAT_6786

W drugiej połowie bardzo dobrze polskiej bramki pilnował Mateusz Zembrzycki. To po jego obronie i podaniu przez całe boisko padła najładniejsza bramka meczu. Zdobył ją Karol Siwak, który został wybrany MVP spotkania. Przekonywująca wygrana Polaków, druga w turnieju, była jak najbardziej zasłużona. Teraz ekipa Kuptela może szykować się do finałów ME, które w dniach 28 lipca – 7 sierpnia zorganizuje Dania.

– Jestem zadowolony, że mój zespół w spotkaniach ze słabszymi drużynami podszedł maksymalnie skoncentrowany. Zwycięstwa nad Włochami i Bułgarią były naszym obowiązkiem. Szkoda, że mecz z Islandią od początku ułożył się nie po naszej myśli. Liczyłem na więcej w tej rywalizacji – podsumował trener Kuptel.

Nasza młodzieżówka przed MME ma w planach trzy konsultacje. Ostatnia, 4-5 dniowa, odbędzie się tuż przed wylotem do Danii.


Wyniki 3. dnia

BUŁGARIA – POLSKA 14:43 (8:21)
BUŁGARIA: N. Petrow, Penew – Georgiew 1, Bałczew 6, Hristow, Stojanow 2, Iwanow 1, Todorow, Najdenow 1, Danaiłow 1, Petrow, Iliew, Dinew 1, Z. Petrow 1, Dżalal-Dżoka, Sarandew, Nejczew. Kary 2 min.
POLSKA: Zembrzycki, Wiśniewski – Salacz 1, Pietruszko, Bis 1, Sićko 7, Śliwiński 4, Rolka, Majdziński 4, Netz 4, Skiba 1, Siwak 8, Moryń 3, Moryto 6, Mosiołek 2, Gasin 2. Kary 6 min.
Sędziowali: Marko Sekulć, Vladimir Jovandić (Serbia).

ISLANDIA – WŁOCHY 45:20 (23:13)

Końcowa tabela
1. Islandia  3   6 pkt
2. Polska    3   4
3. Włochy  3   2
4. Bułgaria 3   0.