Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Bartosz Jurecki: Wygranymi chcieliśmy podziękować kibicom

Bartosz Jurecki: Wygranymi chcieliśmy podziękować kibicom

 

Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro z kompletem trzech zwycięstw. – Tymi triumfami chcieliśmy podziękować kibicom, którzy zawsze byli i są z nami przez cały czas – mówił po spotkaniu Bartosz Jurecki. Tałant Dujszebajew podkreślał natomiast: – Rio było naszym marzeniem i teraz możemy tam jechać!

Hafedh Zouabi, trener reprezentacji Tunezji: Gratuluję polskiej drużynie zwycięstwa. Zasłużyliście na to pierwsze miejsce w turnieju. Porównując z poprzednimi meczami w Gdańsku, poziom tego spotkania nie był już tak wysoki. Oba zespoły były pewne awansu na igrzyska i oba chciały, by ten mecz zakończył się jak najszybciej. Przeciwko Macedonii rozegraliśmy znakomite spotkanie. W starciu z Polską popełniliśmy natomiast zbyt wiele prostych błędów. Polacy zasłużyli na zwycięstwo i gratuluję im go.

Tałant Dujszebajew, trener reprezentacji Polski: Dziękuję zawodnikom i kibicom, a także gratuluję reprezentacji Tunezji, która rozegrała w Gdańsku znakomity turniej i zasłużenie awansowała do Rio. W mojej ocenie to bardzo dobra drużyna ze świetnym trenerem, która super radzi sobie w obronie i ataku. Jestem zadowolony z naszego zwycięstwa, ale tak jak mówił już trener Tunezji, poziom meczu nie był zbyt wysoki, bo oba zespoły miały już zapewniony awans. Gratuluję moim zawodnikom sukcesu i dziękuję też Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce za to, że dostałem możliwość pracy z taką drużyną. Rio było naszym marzeniem i teraz możemy tam jechać. Choć powtarzałem to już wielokrotnie, to chcę jeszcze raz podkreślić – ten awans to zasługa zawodników oraz Michaela Bieglera. Ja jestem tylko częścią, która wzięła udział w kwalifikacjach. Główna rola odegrana została wcześniej, m.in. w Katarze.

Marouen Maggaiz, bramkarz reprezentacji Tunezji: Gratuluję moim kolegom, sztabowi oraz polskiej drużynie awansu do Rio. W sobotę rozegraliśmy bardzo trudne zawody przeciwko Macedonii i w starciu z Polakami ciężko było nam zaprezentować się na wysokim poziomie, zwłaszcza przed taką publicznością. Mieliśmy ciężkie przygotowania do turnieju, ale jesteśmy na dobrej drodze przed Rio.

Bartosz Jurecki, obrotowy reprezentacji Polski: Gratuluję Tunezji znakomitego występu i awansu na igrzyska. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że odnieśliśmy trzy zwycięstwa i wykonaliśmy nasz plan. Tymi triumfami chcieliśmy podziękować kibicom, którzy zawsze byli z nami i są przy nas cały czas. Te trzy zwycięstwa to jednak nie wszystko – występ na igrzyskach to dla zawodnika wspaniała sprawa, ale jeśli chcemy coś osiągnąć, to musimy jeszcze bardzo dużo zmienić.

Foto: Press Focus (Norbert Barczyk)