Strona główna | PGNiG Puchar Polski Kobiet | F4 PGNiG Pucharu Polski: Vistal Gdynia obronił trofeum!

F4 PGNiG Pucharu Polski: Vistal Gdynia obronił trofeum!

 

Vistal Gdynia zwyciężył w wielkim finale PGNiG Pucharu Polski i po raz trzeci z rzędu sięgnął po końcowe trofeum. Podopieczne Pawła Tetelewskiego zostawiły w pokonanym polu Pogoń Baltica Szczecin.

Finałowe spotkanie PGNiG Pucharu Polski rozpoczęło się po myśli Vistalu, który objął prowadzenie i wykorzystał błędy szczecinianek. Passę obrończyń trofeum chciał przerwać Adrian Struzik, który przy stanie 2:4 poprosił o minutę przerwy dla swojego zespołu. Jego uwagi początkowo nie przyniosły efektu, a czas działał na korzyść gdynianek.

Dopiero w 18. minucie Pogoń zdołała wyjść na pierwsze w meczu prowadzenie, 7:6. Podopieczne Pawła Tetelewskiego ambitnie walczyły o powrót do poprzedniego stanu, choć zadanie to skutecznie utrudniała Adrianna Płaczek. Interwencje bramkarki zespołu ze Szczecina pozwalały zachować Pogoni szansę na korzystny rezultat. Największym mankamentem był jednak brak skuteczności w ataku, przez co Vistal schodził do szatni z przewagą czterech trafień.

2016.04.17 Lubin Pilka reczna Kobiet PGNiG Final 4 Puchar Polski Final sezon 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - Vistal Gdynia N/Z Karolina Kochaniak Foto Pawel Andrachiewicz / Pressfocus 2016.04.17 Lubin Handball Women PGNiG Final Four Polish Cup Final season 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - Vistal Gdynia Karolina Kochaniak Photo Pawel Andrachiewicz / Pressfocus

W pierwszych minutach drugiej połowy zespół Adriana Struzika musiał radzić sobie w osłabieniu ze względu na dwuminutowe kary. Nie przeszkodziło to jednak szczeciniankom w dalszej walce o końcowe zwycięstwo, bowiem przewaga Vistalu cały czas wahała się w granicach 3-4 bramek.

Obrończynie trofeum często próbowały gry skrzydłami, co przynosiło efekt w postaci trafienia. Na dziesięć minut przed końcem, przy stanie 19:21, Paweł Tetelewski poprosił o przerwę na żądanie, bowiem jego podopieczne traciły wypracowaną przewagę, a w ich grę wkradł się niepokój. Przerwa podziałała mobilizująco i ostatnie minuty należały do Vistalu. Seria zdobytych bramek pozwoliła gdyniankom uspokoić wydarzenia i trzeci rok z rzędu sięgnąć po Puchar Polski.

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju – Emilia Galińska (Vistal Gdynia)

Najlepsza bramkarka – Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia)

Najskuteczniejsza zawodniczka – Monika Kobylińska (Vistal Gdynia)

Pogoń Baltica Szczecin – Vistal Gdynia 21:26 (9:13)

Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Bancilon 7, Sabała 3, Noga , Szczecina 1, Głowińska 1, Królikowska, Stasiak 4, Masna, Zimny, Koprowska, Zawistowska, Kochaniak, Jaszczuk 2, Gadzina 3.

Vistal: Gapska 1, Kordowiecka – Galińska 9, Kobylińska 3, Matieli, Janiszewska 2, Urbaniak, Kozłowska 2, Zych 2, Tasić, Dorsz 4 , Stanulewicz 2, Olszowa, Gutkowska, Radzikowska 1.

Fot. PRESS FOCUS