Strona główna | PGNiG Puchar Polski Mężczyzn | “Cały czas wierzyliśmy w sukces”

“Cały czas wierzyliśmy w sukces”

 

Wielka radość szkoleniowca Vistalu Gdynia Pawła Tetelewskiego, a z drugiej strony smutek, ale i satysfakcja Adriana Struzika z postawy zawodniczek Pogoni Baltica Szczecin.

Co zrozumiałe, nastroje obu trenerów na konferencji prasowej po wielkim finale PGNiG Pucharu Polski były diametralnie różne.

konfa2

Adrian Struzik (trener Pogoni Baltica Szczecin):

Gratuluję rywalkom sukcesu. To był mecz walki, mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Drużyna z Gdyni okazała się lepsza. Jestem zadowolony z postawy swojego zespołu w całym turnieju. To był nasz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni finał w najbliższym czasie. Dziękuję szczecińskim kibicom, którzy stworzyli znakomita atmosferę na trybunach. Organizacja turnieju w Lubinie była perfekcyjna.

Paweł Tetelewski (trener Vistalu Gdynia):

Spodziewaliśmy się ciężkiego i wyrównanego meczu i tak też było. Na początku nasza wysoka obrona nie funkcjonowała jak należy, ale zmieniliśmy ustawienie i przyniosło to efekt. Pomimo tego, iż w pewnym momencie w drugiej połowie prowadziliśmy pięcioma bramkami, Szczecin zmniejszył straty do dwóch goli, ale wytrzymaliśmy presję i zdobyliśmy puchar po raz trzeci. Dziękuję dziewczynom, każda dała z siebie wszystko. Cały czas wierzyliśmy, że odniesiemy tu sukces!