Strona główna | PGNiG Superliga mężczyzn | Trójstronne spotkanie w sprawie rozwoju piłki ręcznej

Trójstronne spotkanie w sprawie rozwoju piłki ręcznej

 

W dniu 21.04.2016 r. doszło do spotkania przedstawicieli Sponsora Strategicznego Polskiej Piłki Ręcznej – PGNiG, oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Sponsora reprezentował zespół pod przewodnictwem Wiceprezesa ds. Korporacyjnych Janusza Kowalskiego, federację z kolei reprezentowali Prezes Andrzej Kraśnicki oraz Wiceprezes Henryk Szczepański. Patronem spotkania był Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Głównym tematem spotkania był proces przygotowania zawodowej Superligi Mężczyzn, w który PGNiG jest aktywnie zaangażowane. W toku dyskusji strony doszły do porozumienia, w myśl którego ZPRP zaaprobuje większość zapisów dokumentów założycielskich spółki operatorskiej ligi zawodowej zaproponowanych przez Sponsora. Strony wspólnie będą pracować w obszarze regulaminów sportowych. Wszelkie inne kluczowe obszary działania ligi zdefiniowane w tych dokumentach zostaną zachowane.

Obie strony powołają zespół roboczy, który ma skoordynować przygotowanie dokumentów na najbliższe obrady Zarządu ZPRP celem ich zatwierdzenia jeszcze w kwietniu 2016 roku.

Drugim istotnym tematem spotkania było wypracowanie modelu dalszej współpracy PGNiG z ZPRP. W myśl ustaleń Spółka nadal będzie wspierać Reprezentacje Narodowe oraz rozwój piłki ręcznej, ale w zmodyfikowanej formule dopuszczającej inne podmioty do nabywania pakietów marketingowych od ZPRP. Nowa umowa miałaby obowiązywać od 2017 roku.

To bez wątpienia milowy krok w historii piłki ręcznej w Polsce. Współpraca i gra zespołowa wszystkich uczestniczących podmiotów pozwala wypracować rozwiązania, które służą nam wszystkim, a przede wszystkim stanowią gwarancję rozwoju tej wspaniałej dyscypliny sportu.

logo 3