Strona główna | Handball Polska | UKAZAŁ SIĘ NR 107 MAGAZYNU HANDBALL POLSKA

UKAZAŁ SIĘ NR 107 MAGAZYNU HANDBALL POLSKA

 

Ukazał się nr 107 magazynu „Handball Polska” Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana są trzy podwójne bilety na mecz play off MŚ 2017 mężczyzn Polska – Holandia w Katowicach.

Najnowsze wydanie w dużej części poświęciliśmy kwalifikacjom olimpijskim. Dwie nasze reprezentacje, kobiety i mężczyźni, miały zaszczyt w nich wystąpić. „Aniołki Kima” dzielnie walczyły w Astrachaniu, ale w efekcie nie pojadą do Rio. Z trenerem Rasmussenem tuż po turnieju przedolimpijskim rozmawialiśmy o przyszłości jego i kobiecego handballu w rodzimym wydaniu.

Jak dużo znaczy atut własnego boiska mogliśmy się przekonać w przypadku naszych panów. Biało-czerwoni wygrali turniej w Gdańsku nie pozostawiając żadnych złudzeń rywalom. To było pierwsze zadanie nowego trenera Tałanta Dujszebajewa. Jego praca przynosi już efekty choć sam szkoleniowiec przyznał, że drużyna zagrała na 60 procent możliwości. Teraz pozostaje nam czekać na czerwcowe kwalifikacje MŚ z Holandią, a wcześniej poznamy grupy rywali, z którymi naszej reprezentacji przyjdzie grać w igrzyskach Rio de Janeiro.
Dobrą wiadomością jest także awans młodzieżówki do mistrzostw Europy. Zespół prowadzonej przez Rafała Kuptela po raz trzeci z rzędu wystąpi w turnieju rangi mistrzowskiej.

Jeśli mowa o arenach międzynarodowych to z całych sił kibicujemy drużynie Vive Tauron Kielce. Mistrzowie Polski są bliscy gry w VELUX EHF Final4 Champions League. W tym sezonie przez kilka miesięcy grała w Turcji. Niedawno przeniosła się do Norwegii. W wakacje weźmie ślub w Grecji. O kim mowa? Oczywiście o Aleksandrze Kobyłeckiej.

W ciekawym artykule wiceprezesa ZPRP ds. marketingu Bogdana Sojkina na podstawie Men’s EHF EURO 2016 przedstawiliśmy piłkę ręczną na tle innych zespołowych dyscyplin sportowych. Handball pod względem zainteresowania kibiców i środków sponsorskich  przeznaczanych na reklamę pnie się w górę.

Z wydarzeń na krajowym podwórku warto odnotować hat-trick Vistalu Gdynia w rozgrywkach o Puchar Polski kobiet. To trzeci taki przypadek w historii, gdy jeden klub zdobył to trofeum trzy razy z rzędu. W Piekarach Śląskich rozdano medale mistrzostw Polski juniorów. Mistrzami zostali młodzi zawodnicy Orlen Wisły, który w finałowym meczu pokonał Vive Tauron Kielce.
W części historycznej przypomnieliśmy sylwetkę Józefa Cieślaka, nestora polskiej „siódermki”.

Zapraszamy do lektury.

HP_107