Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | IO Rio 2016: Biało-czerwoni poznali grupowych rywali

IO Rio 2016: Biało-czerwoni poznali grupowych rywali

 

Reprezentacja Polski mężczyzn poznała rywali, z którymi zmierzy się w fazie grupowej turnieju olimpijskiego. Ceremonia losowania odbyła się w piątek w Future Arena w Rio de Janeiro.

2016.01.25 Cracow Tauron Arena Krakow 12th Men's European Handball Championship EHF Euro 2016 Main round group I match Poland vs Belarus Reprezentacja, kibice, hymn 2016.01.25 Krakow Tauron Arena Krakow Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn 2016 Runda glowna mecz grupy 1 Polska - Bialorus N/z Reprezentacja, kibice, hymn Foto Rafal Oleksiewicz / Pressfocus

Biało-czerwoni, podobnie jak drużyna mistrzów olimpijskich i mistrzów świata, Francja, byli rozstawieni w koszyku nr 1. W grupie B podopieczni Tałanta Dujszebajewa zmierzą się ze Słowenią, Szwecją, Brazylią (gospodarz turnieju), Niemcami (mistrz Europy) i Egiptem (mistrz Afryki).

Po rozegraniu meczów w grupie systemem każdy z każdym cztery najlepsze zespoły z obu pul awansują do ćwierćfinałów. Od tej fazy rywalizacja będzie odbywać się system pucharowym.

Turniej mężczyzn

Grupa A:
Francja, Dania, Chorwacja, Tunezja, Katar, Argentyna

Grupa B:
POLSKA, Słowenia, Szwecja, Brazylia, Niemcy, Egipt.

 

IMG_2165

Ceremonię losowania obserwował Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki w towarzystwie  Dyrektora ds. Współpracy z Zagranicą Marka Góralczyka oraz Jose Efromovicha. Ten ostatni to 60-letni brazylijski biznesmen polskiego pochodzenia, wlaściciel linii lotniczych, Avianca Airlines (cała trójka n/z). Podczas IO Rio 2016 będzie pełnił rolę attache olimpijskiego reprezentacji Polski.

 

a

– Mieliśmy szczęście w losowaniu i trafiliśmy do dobrej grupy. Zresztą to nie tylko moja opinia, bo Brazylia, jako gospodarz, miała prawo wyboru grupy i zdecydowała się na naszą. Sport jest jednak nieprzewidywalny i trzeba będzie walczyć. Mamy ogromne szanse, aby awansować do ćwierćfinału. Potem jednak z pewnością trafimy na bardzo mocnego rywala, ale jestem optymistą i mam nadzieje, że te igrzyska będą szczęśliwe dla polskiej reprezentacji – wyniki losowania skomentował Prezes Kraśnicki.

IMG_2163

Turniej kobiet

Grupa A
Norwegia, Rumunia, Czarnogóra, Brazylia, Hiszpania, Angola;

Grupa B:
Holandia, Rosja, Szwecja, Francja, Argentyna, Korea Płd.

Logo IO Rio de Janeiro 2016 Special