Strona główna | PGNiG Superliga mężczyzn | Vive bliskie tytułu, w rywalizacji o brąz remis

Vive bliskie tytułu, w rywalizacji o brąz remis

 

Vive Tauron Kielce potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa do obronienia mistrzowskiego tytułu. W weekendowych inaugurujących rywalizację o złoto spotkaniach z Orlen Wisłą Płock kielczanie odnieśli dwa przekonujące triumfy. W zmaganiach o brąz jest z kolei remis, po tym jak w niedzielę MMTS Kwidzyn wygrał w Puławach po dogrywce.

Zarówno sobotnie, jak i niedzielne starcie w Kielcach upłynęło pod zdecydowane dyktando Vive Tauronu. Zespół Tałanta Dujszbajewa, choć w jego szeregach zabrakło kilku zawodników (problemy kadrowe miała też Wisła), losy pierwszego z meczów rozstrzygnął już przed przerwą, na którą zszedł wygrywając 23:14. Po zmianie stron goście odrobili część start, ale wystarczyło to jedynie do zmniejszenia rozmiarów porażki do sześciu goli (29:35).

W drugim ze spotkań Wiślacy postawili Vive nieco większy opór, jednak obrońcy tytułu bez większych problemów sięgnęli po zwycięstwo. Liderem kieleckiej drużyny był niezawodny Michał Jurecki, który w niedzielnym meczu rzucił 11 bramek (dzień wcześniej zanotował osiem trafień), a jego zespół zwyciężył 33:26.

Teraz rywalizacja przeniesie się na przynajmniej jeden mecz do Płocka (14 maja). Jeszcze co najmniej dwa spotkania rozegrają z kolei gracze KS Azotów Puławy i MMTS-u Kwidzyn, którzy rywalizowali w weekend w Puławach o brązowe medale. W pierwszym z meczów górą byli gospodarze (31:22), a w drugim sukces odnieśli przyjezdni, przechylając szalę zwycięstwa na swą korzyść dopiero w dogrywce.

Spotkanie Wisły z Vive zaplanowane zostało na sobotę, 14 maja (godz. 17:00). MMTS podejmie natomiast Azoty 14 i 15 maja.

O mistrzostwo Polski:

Vive Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock 35:29 (23:14)
Vive Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock 33:26 (18:14)

O brązowy medal:

KS Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 31:22 (14:13)
KS Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 29:31 (12:12; 26:26)

Fot. PRESS FOCUS