Strona główna | Piłka Plażowa | Poznanianki szykują się do Finału EBT

Poznanianki szykują się do Finału EBT

 

Poznańskie szczypiornistki, które po zakończeniu sezonu halowego przenoszą się na piasek, są już na ostatniej prostej przed wyjazdem na finał nieoficjalnych klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej (20-21 maja). Zawody, które rozegrane będą w Grecji, to jedna z najbardziej prestiżowych imprez dla zespołów beachhandballu.

 

SONY DSC

Zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań do Salonik udadzą się 16. maja. Dzień wcześniej pojadą do Płocka, gdzie rozegrają turniej pokazowy, którego organizatorem jest drużyna Petry. W Finale EBT płocka ekipa reprezentować będzie nasz kraj w kategorii mężczyzn.

Przed nami ostatni tydzień przygotowań do wyjazdu. Zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym wszystko jak do tej pory przebiega zgodnie z planem. Ponieważ sporo pracy włożone było w przygotowania do tej imprezy,  mamy podstawy wierzyć, że przyniesie to efekty – komentuje Karolina Peda, menedżer AZS AWF.

W Finale EBT bierze udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Po dwa najlepsze zespoły awansują do półfinałów. Polki wszystkie swoje spotkania grupowe rozgrywać będą na głównym boisku, z którego przeprowadzana będzie transmisja on-line:

20. maja (piątek):

14:00 Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań – AC Spartacus Goalbet (Grecja)

18:00 CBP Algeciras (Hiszpania) – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

21. maja (sobota):

13:00 OVB Beach Girls (Węgry) – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

21:00 Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań – Paksoft Camelot (Hoandia).

 

Skład zespołu na finał EBT:  Sylwia Korniluk, Zuzanna Rychlewska, Karolina Peda, Alicja Ślęzak, Karolina Pakosz, Paulina Sowa, Dominika Lesińska, Alina Struzik. Trener: Stanisław Igel.