Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | MKS Selgros Lublin sięgnął po złoto!

MKS Selgros Lublin sięgnął po złoto!

 

MKS Selgros Lublin mistrzem Polski! Podopieczne Sabiny Włodek wygrały dwa kolejne spotkania i w finałowej rywalizacji pokonały Pogoń Baltica Szczecin, 3:1.

2016.05.07 Szczecin Hala Sportowa Pilka reczna kobiet PGNiG Superliga pierwszy mecz final Mistrzostw Polski sezon 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin N/z radosc wygrana Selgros Foto Szymon Gorski / PressFocus 2016.05.07 Szczecin Hala Sportowa Handball Women Polish PGNiG Superliga 1st match final season 2015/2016 Pogon Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin radosc wygrana Selgros Credit: Szymon Gorski / PressFocus

Trzecie, rozgrywane w sobotę, spotkanie o złote medale rozpoczęło się po myśli Pogoni, jednak gospodynie dość szybko przejęły inicjatywę i narzuciły własne warunki. Przewaga lublinianek rosła wraz z każdą kolejną akcją, przez co pierwsza połowa zakończyła się ich siedmiobramkowym zwycięstwem.

Podobnie wyglądała druga część meczu, podczas której podopieczne Sabiny Włodek starały się rozgrywać piłkę z wykorzystaniem swoich skrzydłowych. Zespół Pogoni walczył o powrót do gry, ale broniący tytułu MKS nie pozwolił sobie na roztrwonienie przewagi i zrobił drugi krok do złota.

Nieco inaczej wyglądało niedzielne spotkanie. Od samego początku dobrze w bramce Pogoni spisywała się Adrianna Płaczek, natomiast pod bramką rywalek szalała Moniky Bancilon. Lublinianki miały problemy ze sforsowaniem defensywy przyjezdnych. Nawiązanie walki uniemożliwiała im także słabsza skuteczność rzutowa. Na całe szczęście dla miejscowych kibiców przyzwoicie prezentowała się Alesia Mihdaliova, która utrzymywała MKS w grze i nie pozwoliła szczeciniankom na powiększenie przewagi.

Po powrocie na parkiet podopieczne Adriana Struzika wciąż były na prowadzeniu. Wiarę w zakończenie finałowej rywalizacji przywróciła lubliniankom Ekaterina Dzhukeva. Bramkarka MKS-u swoimi skutecznymi interwencjami zatrzymała przyjezdne i sprawiła, że jej koleżanki mogły odrobić straty. W poczynaniach zawodniczek widoczne było już zmęczenie, które przejawiało się kolejnymi, prostymi błędami. Na pięć minut przed końcem gospodynie doprowadziły do remisu, by chwilę później wyjść na prowadzenie. Doświadczone zawodniczki z Lublina utrzymały przewagę i tym samym sięgnęły po złote medale.

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 30:23 (17:10)

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 27:25 (12:15)

Stan rywalizacji: 3:1 dla MKS-u Selgros Lublin.