Strona główna | PGNiG Puchar Polski Mężczyzn | 50. edycja Pucharu Polski

50. edycja Pucharu Polski

 

– W przypadku płockiej Wisły będzie to  ostatnia szansa wywalczenia w tym sezonie trofeum. Kieleckie Vive właśnie zdobyło tytuł mistrza Polski, a niedługo stanie przed dużym wyzwaniem jakim jest Final4 Ligi Mistrzów – powiedział Jan Korczak-Mleczko o faworytach 50. edycji Pucharu Polski mężczyzn.

 

_DSC1995 (2)

Rzecznik prasowy ZPRP dodał, że są jeszcze do nabycia bilety na oba dni, zaplanowanego na 21 i 22 maja w stołecznym Torwarze, tego ważnego dla polskiej piłki ręcznej, w wydaniu klubowym, wydarzenia. W rozgrywkach, które rozpoczęły się w roku 1959, w sumie triumf fetowało już trzynaście kubów. Najwięcej sukcesów na koncie ma broniące trofeum Vive – 12, później Wisła – 10, a ostatnie miejsca na podium zajmuje jeszcze pierwszy zdobywca PP, Śląsk Wrocław – 7.

– Jako Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w celebracji jubileuszowego, 50 Pucharu Polski. Każdy klub, który jest członkiem ZPRP może wziąć udział w tych rozgrywkach. To dla nas bardzo ważne, że podczas tego eventu spajamy tę otoczkę, która rozpoczyna się w całej Polsce. Dla kibiców przygotowaliśmy wspaniałą oprawę, w tym różne atrakcje. Obecnością zaszczyci nas Stowarzyszenie Weteranów w Misjach Poza Granicami Kraju – ujawnił przedstawiciel PGNiG, Łukasz Gontarek.

Skrzydłowy Orlen Wisły Adam Wiśniewski potwierdził, że wraz z kolegami z klubu sumiennie przygotowuje się do turnieju finałowego o PGNiG Puchar Polski Final4 i widzi szansę detronizacji Vive. Najpierw jednak przeszkodą, która płocczanie muszą pokonać będzie w półfinale Górnik Zabrze.

– Nie udało mi się jeszcze wywalczyć Pucharu Polski. Mam nadzieję, że to po tym weekendzie to się zmieni. Ze względu na kontuzje nie będę jeszcze mógł pomóc drużynie na parkiecie – wyjawił Mariusz Jurkiewicz. Rozgrywający Vive zaznaczył, że w tym sezonie nie zobaczymy go już na boisku, ale jest szansa, że pomoże reprezentacji Polski w czekających ją w czerwcu kwalifikacjach mistrzostw świata. W półfinale rywalem kielczan będzie Stal Mielec.

Program Turnieju:

21 maja (sobota) – półfinały

15:00 Vive Tauron Kielce – PGE Stal Mielec
17:30 Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze.

22 maja (niedziela)

15:00 – mecz o 3. miejsce
17:30 – finał.