Strona główna | PGNiG Puchar Polski Mężczyzn | PGE Stal jedzie na Torwar zbierać doświadczenie

PGE Stal jedzie na Torwar zbierać doświadczenie

 

Choć w PGNiG Superlidze nie zdołali wywalczyć utrzymania, to w rozgrywkach krajowego pucharu sprawili nie lada sensację, w ćwierćfinale rozgrywek eliminując faworyzowane KS Azoty Puławy. Szczypiorniści PGE Stali Mielec w weekend po raz pierwszy w historii klubu zagrają w turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski. Sam występ na warszawskim Torwarze będzie dla nich swoistą nagrodą za pełen perturbacji sezon.

Mielecki zespół od startu rozgrywek 2015/16 musiał walczyć z rozmaitym problemami – przed rozpoczęciem sezonu z drużyny odeszło kilku czołowych graczy, później klub opuścić musiał wymagającą remontu „Hangar Arenę”, a dodatkowo zawodników regularnie trapiły problemy zdrowotne. To odbiło się na wynikach – młody i przebudowany zespół zakończył rozgrywki na przedostatniej pozycji, choć do końca walczył ambitnie o pozostanie w gronie najlepszych ekip w kraju.

– Przed rozpoczęciem sezonu naszym celem było utrzymanie w lidze, lecz niestety nie udało się nam tego osiągnąć. Regularnie powtarzaliśmy jednak, że w każdym meczu będziemy dawać z siebie wszystko. Walczyliśmy do końca, czego efektem było ogranie Azotów i awans do Final4 Pucharu Polski – podkreśla skrzydłowy Damian Kostrzewa.

Wyeliminowanie Azotów, w ostatnich latach regularnego uczestnika turnieju finałowego Pucharu Polski, było sporą niespodzianką. – To pokazuje, że nasz zespół ma spory potencjał. Na przestrzeni całego sezonu zabrakło nam doświadczenia w meczach o punkty. Teraz jedziemy na Torwar, by zbierać doświadczenie z gry z najlepszymi – dodaje Kostrzewa.

PGE Stal w Final4 PGNiG Pucharu Polski wystąpi w niemal najsilniejszym składzie. Jedynymi nieobecnymi będą wyłączeni z gry od dłuższego czasu Michał Chodara i Michał Obiała. W półfinale turnieju mielecki zespół zmierzy się z obrońcą trofeum, Vive Tauronem Kielce.

– Mamy komfortową sytuację, bo w żadnym ze spotkań nie będziemy faworytem. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Może uda się nam sprawić kolejną niespodziankę – kończy Kostrzewa.

Program turnieju Final4 PGNiG Pucharu Polski:

21 maja (sobota) – półfinały

Vive Tauron Kielce – PGE Stal Mielec – godz. 15:00
Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze – godz. 17:30

22 maja (niedziela)

mecz o 3. miejsce – godz. 15:00
finał – godz. 17:30

Fot. PRESS FOCUS