Strona główna | Europejskie Puchary | Finały EBT: Poznanianki na 10. pozycji

Finały EBT: Poznanianki na 10. pozycji

 

Poznańskie plażowe piłkarki ręczne nie zdołały poprawić rezultatu sprzed dwóch lat i w swoim trzecim w historii finale nieoficjalnych Klubowych Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej zajęły 10. miejsce. W imprezie rozgrywanej niedaleko greckich Salonik wzięły udział najlepsze żeńskie i męskie drużyny Starego Kontynentu, które awans do imprezy wywalczyły w ubiegłorocznych eliminacjach.

fot. Grecja 1

„Choć nie był to dla nas udany turniej, to jednak zespół w kolejnych pojedynkach pokazywał coraz lepszą grę i w ostatnim spotkaniu grupowym pokonał późniejszego medalistę – drużynę Paksoft Camelot. Drużyna wyciągnęła już wnioski i jest gotowa do podejmowania nowych wyzwań. Przed nami bardzo trudny sezon, po którym mam nadzieję, że będziemy miały powody do radości.” – powiedziała Karolina Peda, menedżer AZS AWF.

fot. Grecja 3

W żeńskim finale deszczowego turnieju spotkała się ekipa gospodyń (Spartakus Goalbet), wzmocniona zawodniczkami kadry Brazylii oraz węgierskiego Agenda Girls, opartego z kolei na reprezentacji Węgier. Ostatecznie triumfatorem imprezy zostały Węgierki, które pokonały drużynę z Grecji po serii shoot – outów (dogrywka w formie „rzutów karnych”). Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki Paksoft Camelot (Holandia).

fot. Grecja 2

Wyniki spotkań Polek:

Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań – AC Spartakus Goalbet 0:2 (5:18, 3:15)

CBP Algeciras – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań 2:0 (22:14, 16:12)

OVB Beach Girls – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań 2:1 (14:11, 9:13, 3:2)

Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań – Paksoft Camelot 2:0 (15:10, 16:14)

Beachqueens – Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań 2:1 (14:15, 20:16, 4:3)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Agenda Girls (HUN)
  2. AC Spartakus Goalbet (GRE)
  3. Paksoft Camelot (NED)

(…)

  1. Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań (POL)