Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Polskie bramki na Igrzyskach w Rio!

Polskie bramki na Igrzyskach w Rio!

 

Igrzyska Olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Cały świat powoli wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na to wielkie, sportowe święto. Z całą pewnością, gdy tylko zabrzmi ostatni gwizdek na rozgrywanych Mistrzostwach Europy we Francji, cała uwaga kibiców zwróci się w stronę Rio de Janeiro.

W tym roku Polska ma szczególne powody do dumy. Nie tylko sportowcy będą reprezentować nasz kraj w Rio. Zobaczymy tam również sprzęt do piłki ręcznej wyprodukowany w firmie Interplastic z Trójmiasta.

20160429_CO_IOL_PQO_HANDEBOL_LV

Interplastic to wiodący polski producent profesjonalnego sprzętu sportowego. Firma z przeszło trzydziestoletnią tradycją dostarcza sprzęt na największe obiekty sportowo-widowiskowe na których odbywają się imprezy najwyższej rangi, takie jak: mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata, igrzyska olimpijskie oraz inne wydarzania kulturalne.

– Procedura ubiegania się o dostawę sprzętu na igrzyska olimpijskie rozpoczęła się w sierpniu 2015 r. Właśnie wtedy Interplastic został zarejestrowany w oficjalnym portalu dla dostawców – Informuje Jan Żółtowski, dyrektor zarządzający firmy – Cały proces, począwszy od rejestracji do wysyłki bramek, trwał blisko 10 miesięcy. W międzyczasie wysłaliśmy jedną parę bramek do Brazylii na tzw. „Test Event”, który odbył się w dniach 29 kwietnia – 1 maja 2016 roku na głównej arenie Igrzysk: „FUTURE ARENA” w Rio de Janeiro.

Dzięki unikatowej i opatentowanej konstrukcji bramek, możliwe było ich wysłanie ekspresową przesyłką lotniczą. Odbiór z magazynu Interplastic, nastąpił w dniu 22 kwietnia, a dokładnie tydzień później bramki były już zainstalowane na hali w Rio. Kilka dni później polski producent otrzymał informację, iż zarówno jakość wykonania jak i sposób montażu w 100 procentach spełnia oczekiwania Organizatora, a co za tym idzie, firma zostaje wybrana na dostawcę bramek oraz pozostałych elementów wyposażenia, które obejmuje bramki, siatki, łapacze oraz siatki piłkochwytów zabramkowych.

– Pomysł na stworzenie konstrukcji, która pozwoli na umieszczenie kompletnej bramki wraz z siatką w jednym kartonie, zrodził się w 2014 roku – kontynuuje Dyrektor Żółtowski – Zostało nam wtedy przedstawione, mogłoby się wydawać niewykonalne zadanie, dostawy i montażu w ciągu siedmiu dni, pary profesjonalnych bramek na Stadion Narodowy w Rwandzie.

Kilka innowacyjnych  zmian konstrukcyjnych, pozwoliło na przygotowanie i wysłanie drogą lotniczą bramek w wymaganym terminie. Był to początek swoistej rewolucji. Od tego momentu zaczęliśmy zastanawiać się nad kolejnymi produktami, które dałyby się w tak łatwy sposób magazynować i transportować. W ten sposób powstały wersje „BOX” dla młodzieżowych bramek piłkarskich oraz bramek do piłki ręcznej.

Kolejnym etapem było uzyskanie patentu na przyjęte rozwiązania, a także rozszerzenie posiadanej przez nas aprobaty Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) o bramki nowego typu.

W chwili obecnej Interplastic posiada w ofercie blisko 40 wariantów bramek w wersji „BOX”. Dostępne są one w różnych opcjach kolorystycznych oraz wymiarowych.

Dostawa wyposażenia do piłki ręcznej na igrzyska olimpijskie, to dla trójmiejskiego producenta duży prestiż i wyróżnienie.