Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Kadrowicze w Arłamowie. Ostatnia prosta przygotowań do IO rozpoczęta

Kadrowicze w Arłamowie. Ostatnia prosta przygotowań do IO rozpoczęta

 

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozpoczęła bezpośrednie przygotowania do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni spotkali się w Arłamowie, gdzie z krótką przerwą przebywać będą aż do 20. lipca.

c

W dniach 10-13 lipca kadrowicze będą mieli szansę na złapanie chwili oddechu, trener pozwoli im na cztery dni wrócić do domów, aby odpoczęli wśród najbliższych przed decydującymi treningami.

To właśnie w okresie 14-20 lipca zapadną kluczowe decyzje co do składu polskiej reprezentacji na Igrzyska. Na zgrupowaniu trener będzie ma do dyspozycji dwudziestu dwóch zawodników, ale zgodnie z przepisami do Rio zabrać może tylko czternastu z nich oraz jednego rezerwowego.

5

Nie ma co ukrywać, każdy marzy o tym aby pojechać do Rio – podkreśla Michał Jurecki.

Każdy z nas zostawia serce na boisku, czy to podczas treningów czy meczów, każdy ma szansę na wyjazd do Brazylii, każdy walczy o swoje marzenia. Jest to bardzo zacięta, ale uczciwa walka – dodaje Bartosz Jurecki, starszy brat Michała.

7

Ostateczną listę ogłoszę 20. lipca – deklaruje trener Talant Dujszebajew. Nie jest to termin przypadkowy, następnego dnia, już w ściśle olimpijskim składzie, Biało-czerwoni udadzą do Doha, gdzie rozegrają dwa mecze towarzyskie z innymi uczestnikami turnieju w Rio, aktualnymi wicemistrzami świata – reprezentacją Kataru.

1

Po powrocie znad Zatoki Perskiej Polacy zameldują się w Kielcach, a 28. lipca w Hali Legionów zagrają nieoficjalny sparing z Motorem Zaporoże.

Na 29. lipca zaplanowano niezwykle ważną uroczystość – w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego cała drużyna złoży ślubowanie olimpijskie.

Dzień później ponownie rozegrają test-mecz z ukraińskim klubem, tym razem 30. lipca w Arenie Legionowo.

3

Ostatniego dnia lipca Biało-czerwoni odlecą do Rio, a od 1. sierpnia trenować już będą na obiektach olimpijskich. Cykl przygotowań zamknie sparing z Tunezyjczykami, który zaplanowano na 3. lipca, najprawdopodobniej w Future Arena, a więc Arenie Przyszłości – to w tej hali piłkarki i piłkarze ręczni walczyć będą o medale Igrzysk XXXI Olimpiady.

Rywalizację o punkty Polacy rozpoczną 7. sierpnia, od meczu z gospodarzami imprezy – Brazylijczykami.