Strona główna | Europejskie Puchary | Liga Mistrzów: Vive i Wisła poznały grupowych rywali

Liga Mistrzów: Vive i Wisła poznały grupowych rywali

 

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce i Orlen Wisły Płock poznali w piątek grupowych rywali w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. Broniące trofeum Vive będzie faworytem grupy B. Wisłę czeka natomiast niezwykle trudne zadanie w grupie A.

velux

Płocki klub trafił do puli, w której znalazło się m.in. aż trzech uczestników ostatniego turnieju Final4 – węgierski Telekom Veszprém, francuskie Paris Saint-Germain HB oraz niemieckie THW Kiel, a także triumfatorzy rozgrywek z 2014 i 2015 roku – SG Flensburg-Handewitt i FC Barcelona Lassa z Kamilem Syprzakiem w składzie.

Faworytem swojej grupy (B) będą z kolei szczypiorniści Vive Tauronu Kielce. Mistrzowie Polski i obrońcy trofeum podobnie jak przed rokiem zmierzą się w fazie grupowej z Vardarem Skopje, Rhein-Neckar Löwen, MOL-Pick Szeged oraz IFK Kristianstad. Stawkę uzupełniają RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb, Mieszkow Brześć i Celje Pivovarna Lasko.

Rozgrywki grupowe rozpoczną się w dniach 21-25 września. Na inaugurację zmagań Vive zagra na wyjeździe w Brześciu, a Wisła podejmie Barcelonę.

Rywalizacja w grupach zakończy się w pierwszej połowie marca 2017. Zwycięzcy grup wywalczą bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Ekipy z miejsc 2.-6. zagrają natomiast w fazie TOP 16.

Turniej Final4 w Kolonii zaplanowany został na 3-4 czerwca 2017.

Grupa A:

1. Telekom Veszprém (Węgry)
2. FC Barcelona Lassa (Hiszpania)
3. Paris Saint-Germain HB (Francja)
4. Bjerringbro-Silkeborg (Dania)
5. Orlen Wisła Płock (POLSKA)
6. SG Flensburg-Handewitt (Niemcy)
7. Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)
8. THW Kiel (Niemcy)

Grupa B:

1. Rhein-Neckar Loewen(Niemcy)
2. Vive Tauron Kielce (POLSKA)
3. Vardar Skopje (Macedonia)
4. RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb (Chorwacja)
5. Mieszkow Brześć (Białoruś)
6. MOL-Pick Szeged (Węgry)
7. Celje Pivovarna Lasko (Słowenia)
8. IFK Kristianstad (Szwecja).