Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 109 „Handball Polska”

Ukazał się nr 109 „Handball Polska”

 

Ukazał się nr 109 magazynu „Handball Polska” Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana jest komplet kart ze zdjęciami i autografami reprezentantów Polski.

W najnowszym numerze opisujemy 15 awans Biało-czerwonych do mistrzostw świata. Ogranie przeciętnej Holandii było wypełnieniem założonej normy. To po igrzyskach w Rio będzie druga impreza, do której nasz zespół wprowadził Tałant Dujszebajew. To na pewno cieszy. Martwi styl porażki w rewanżu. Dublerzy nie udźwignęli ciężaru gatunkowego tego spotkania. A przecież po Rio musimy się liczyć, że kilku wybitnych reprezentantów zakończy karierę. Właśnie przed pierwszym meczem z „Oranje” uczyniła to trójka wspaniałych zawodników: Mariusz Jurasik, Grzegorz Tkaczyk i Bartłomiej Jaszka.
Z tym ostatnim przeprowadziliśmy wywiad. „Jacha” przyznaje, że marzy by wyjść jeszcze na parkiet. Tak naprawdę ścieżka trenerska stoi przed nim otworem. Rozbrat z grą na parkiecie wzięła również Joanna Obusiewicz.

Drużyna Dujszebajewa poznała już rywali, z którymi przyjdzie jej grać we francuskim mundialu. Przeciwniczki, tyle że z mistrzostw Europy, poznały Polki. Nasz zespół do tych gier przystąpi już z nowych szkoleniowcem, gdyż Kimowi Rasmussenowi wkrótce wygaśnie kontrakt.

Dla kolekcjonerów plakatów mamy dobrą wiadomość. Mogą już przymierzać się do pozyskania dużego zdjęcia męskiej reprezentacji Polski.

Przyszłych kadrowiczów można było wypatrywać w V edycji ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. W tym roku finał miał miejsce w Katowicach. W sumie na starcie stanęło ok. 16 tys. młodych adeptów szczypiorniaka.

W dziale „Na kartach historii” miejsce przeznaczyliśmy na rendez vous przez lata z piłką ręczną w wydaniu drużyn juniorskich, klubowych i reprezentacyjnych.

Zapraszamy do lektury.

HP_109_okłdka