Strona główna | Piłka Plażowa | Znakomity występ mistrzów Polski we Włoszech

Znakomity występ mistrzów Polski we Włoszech

 

BHT Auto Forum Petra Płock idzie jak burza i wygrywa trzeci w tym sezonie turniej. Tym razem płoccy zawodnicy triumfowali na silnie obsadzonym i wysoko punktowanym turnieju we włoskiej Gaecie. Warto zaznaczyć, że był to triumf w świetnym stylu, bo w siedmiu rozegranych meczach Petra straciła zaledwie jednego seta.

Petra Włochy

 

BHT Auto Forum Petra Płock zagrała w grupie z obecnymi liderami europejskiego rankingu, chorwackim Detono Zagrzeb, brytyjskim Niteroi Rugby (złożonym z samych Brazylijczyków) oraz włoskimi Sporting Club Gaetha, Asalb Bastia Umbra White oraz BHC Cus Cassino Gaeta. Turniej nie rozpoczął się od łatwego zwycięstwa, bo po pierwszym secie rozegranym na włoskim turnieju Petra przegrywała z Detono Zagrzeb 1:0. Ostatecznie jednak to Chorwaci schodzili z boiska pokonani – po serii shot-out’ów lepszym zespołem okazała się BHT Auto Forum Petra Płock.

Zwycięstwo z jedną z najlepszych europejskich ekip mocno podbudowało morale drużyny i zawodnicy Petry nie odpuścili już ani jednego seta. Każdy z następnych meczów grupowych to łatwe zwycięstwo i 2:0 dla płocczan. Nieco cięższe spotkanie czekało zawodników Petry w półfinale, gdzie mieli zmierzyć się z mistrzami Niemiec z 2014 roku, ekipą Balon’s Gang Beach Handball Team. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie ½ finału było niezwykle zacięte, ale dzięki konsekwentnej grze to polski zespół cieszył się z wygranej 2:0.

Prawdziwą ozdobą zawodów był mecz finałowy, w którym BHT Auto Forum Petra Płock zagrała z doświadczonym zespołem z Hiszpanii, Club Balonmano Playa Barbate. Obie ekipy pokazały w tym spotkaniu świetną piłkę ręczną plażową i zagrały wyrównane spotkanie. W pierwszym secie potrzebny był złoty gol, żeby wyłonić zwycięzcę jednak ponownie wojnę nerwów wygrali płocczanie. Mecz zakończył się wygraną Petry 2:0, która tym samym triumfowała we włoskim Calise Cup.

Wspaniała dyspozycja zawodników BHT Auto Forum Petry Płock nie pozostała bez uwagi organizatorów turnieju, którzy nagrodzili płocczan nagrodami indywidualnymi. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Marcina Miedzińskiego, a bramkarzem Adriana Fiodora. Najskuteczniejszym graczem finału został natomiast Bartosz Wojdak.

Wygrana Petry w wysoko punktowanym turnieju ma dla zawodników niezwykle duże znaczenie. – Zagraliśmy doskonały turniej, nie przegrywając w żadnym spotkaniu. Daliśmy jasny znak, że liczymy się w Europie, a dodatkowo zdobyliśmy bardzo cenne punkty w rankingu EHF, które przybliżają nas do finałów European Beach Handball Tour – komentuje prezes i bramkarz BHT Auto Forum Petry Płock, Artur Niesłuchowski.

Następne zawody na piasku Petra rozegra dopiero za trzy tygodnie, gdzie w ostatnim turnieju cyklu Mistrzostw Polski zagra w Gdańsku (turniej rozegrany zostanie w dniach 23-24 lipca). Tydzień później (30-31 lipca) w Grudziądzu płocczanie zagrają o Puchar Polski.