Strona główna | Piłka Plażowa | MŚ w plażówce: Polki na początek zagrają z Tajwanem i Tunezją

MŚ w plażówce: Polki na początek zagrają z Tajwanem i Tunezją

 

W dniach 12-17 lipca Budapeszt będzie areną Mistrzostw Świata w plażowej piłce ręcznej. W turnieju udział wezmą 24 zespoły – 12 w rywalizacji kobiet i 12 w rywalizacji mężczyzn. Biało-czerwone trafiły do grupy B, a ich rywalkami będą kolejno reprezentacje Tajwanu, Tunezji, Norwegii, Brazylii oraz Urugwaju.

polki

Pierwszego dnia mistrzostw Polki rozegrają po dwa mecze, trzeciego jeden.

Do grupy B trafiły Węgierki, Tajki, Włoszki, Australijki, Hiszpanki i Argentynki.

PEŁEN PLAN PROGRAM TURNIEJU ORAZ LINKI DO TRANSMISJI INTERNETOWYCH DOSTĘPNE SĄ NA OFICJALNEJ STRONE MISTRZOSTW à http://beachhandball2016.com/.

Do fazy finałowej awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy, zarówno w rywalizacji kobiet jaki i mężczyzn, z zaliczeniem spotkań z pierwszej rundy.

Utworzona więc zostanie grupa sześciozespołowa, a każda z drużyn będzie miała do rozegrania po 3 dodatkowe mecze. Do półfinałów awansują cztery najlepsze zespoły, ekipy z miejsc 5 i 6 zagrają o piątą lokatę.

Analogicznym systemem toczyć się będą zmagania w „dolnej” połówce turniejowej tabeli, a więc o miejsca 7-12.

Podopieczne Jolanty Jochymek i Roberta Bejgiera rozpoczną dzisiejszą rywalizację od meczu z Tajwanem o godzinie 10:50. W popołudniowej sesji Polki zagrają z Tunezyjkami, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:20.