Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Ostatni etap przygotowań przed Rio

Ostatni etap przygotowań przed Rio

 

Reprezentacja Polski mężczyzn w czwartek przed południem odleciała z Warszawy do stolicy Kataru, Doha. Nasi kadrowicze przygotowują się do występu w Igrzyskach XXXI Olimpiady. Dzień przed wylotem Biało-czerwoni odebrali stroje olimpijskie.
Dujszebajew_Okęcie

W Doha Polacy rozegrają dwa mecze towarzyskie (22 i 24 lipca) z innymi uczestnikami turnieju w Rio, aktualnymi wicemistrzami świata – reprezentacją Kataru. Nasz sztab szkoleniowy do dyspozycji będzie miał 16 zawodników. W tym rekonwalescenta Mariusza Jurkiewicza.

Po powrocie znad Zatoki Perskiej nasz zespół zamelduje się w Kielcach, a 28. lipca w Hali Legionów zagra nieoficjalny sparing z Motorem Zaporoże.

Na 29. lipca zaplanowano niezwykle ważną uroczystość – w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego cała drużyna złoży ślubowanie olimpijskie.

Bielecki_Okęcie

Dzień później Biało-czerwoni ponownie rozegrają test-mecz z ukraińskim klubem, tym razem 30. lipca w Arenie Legionowo. Ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami, już w Rio, będzie wyznaczony na 3 sierpnia test-mecz z Tunezją.

– Chciałbym, aby w tych sparingach drużyna powalczyła. Nie nastawiam się w nich na konkretny wynik. Taktyczne przygotowania, które realizowaliśmy w Arłamowie zaczynamy powoli dobrze rozumieć. Chciałbym, aby te pięć spotkań, które mamy przed turniejem olimpijskim, zostało odpowiednio wykorzystane przez zawodników – powiedział trener Tałant Dujszebajew.