Strona główna | Juniorzy | Juniorzy sparują w Płocku

Juniorzy sparują w Płocku

 

W Płocku   rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Reprezentacji Juniorów. W piątkowych meczach Polska B przegrała z Hiszpanią 22:24 (9:16), a Polska A pokonała Rumunię 29:21 (16:13).

W imprezie początkowo miała wystąpić drużyna Iranu. Po jej wycofaniu sztab szkoleniowy Biało-czerwonych powiększył grupę swoich zawodników do 27 osób i podzielił ich na dwa zespoły.

IMG_7372 (2)

Ekipy Polski i Hiszpanii przygotowują się do sierpniowych mistrzostw Europy Dywizji A. Rumunii w tym czasie zagrają w Dywizji B o awans do elity.

Jako pierwsze na parkiet wyszły zespoły Polski B i Hiszpanii. Przez kilkanaście minut mecz był wyrównany. Później w szeregi gospodarzy niepotrzebnie wkradł się chaos. To pozwoliło rywalom wyprowadzić kontry i wypracować siedmiobramkową przewagę.

IMG_7129

– Po zmianie stron zagraliśmy lepiej w obronie. Udało się nam zmniejszyć straty do jednego trafienia – opowiada trener Dariusz Tomaszewski. – W końcówce mieliśmy dwie szanse na doprowadzenie do remisu, ale ich nie wykorzystaliśmy. W sumie był to dobry mecz w naszym wykonaniu.

Z kolei zespół Polski A (14 graczy) zmierzył się z rówieśnikami z Rumunii. Przez ok. 10 min wynik oscylował wokół remisu. Później Biało-czerwoni wypracowali 3-5 bramkową przewagę. Pod koniec pierwszej części gry Polacy stracili rytm gry.

IMG_7162

– W drugiej połowie prowadziliśmy 2-4 golami. Ostatni kwadrans należał już do nas. W tym okresie całkowicie kontrolowaliśmy mecz. Podobnie jak w zespole B wszyscy moi zawodnicy dostali okazję do zaprezentowania swoich możliwości.

IMG_7348

Wyniki 1. dnia:

Polska B – Hiszpania 22:24 (9:16)
POLSKA B: Antosik, Ockert – Gądek, Wołowiec 2, Milewski 1, Gregułowski 2, Adamczyk 3, Beczek, Orpik 3, Komarzewski 5, Urbaniak 2, Hajnos 1, Olkowski 3.

Polska A – Rumunia 29:21 (16:13).
POLSKA A: Skrzypczyk, Bartosik – Bulski 3, Pawelec, Zarzycki 2, Dudkowski 4, Przytuła 2, Guziewicz 2, Makowski 4, Jarosiewicz 2, Mauer 7, Bondzior, Krysiak 1, Rybski 2.

p3