Strona główna | Juniorzy | Juniorzy wygrali turniej w Płocku

Juniorzy wygrali turniej w Płocku

 

Pierwsza drużyna reprezentacji Polski juniorów wygrała turniej w Płocku. W decydującym meczu zespól prowadzony przez Dariusza Tomaszewskiego i Michała Skórskiego pokonał Hiszpanię 27:26 (15:12). Druga drużyna Biało-czerwonych przegrała z Rumunią 15:24 (9:13).

Rezerwy polskiego zespołu długo toczyły wyrównany bój z Rumunią. Przełom pierwszej i drugiej części gry okazał się przełomowy dla końcowego wyniku. W tym okresie zespół gospodarzy nie mógł zdobyć bramki. Wykorzystali do rywale, którzy wypracowali bezpieczną przewagę.

W spotkaniu decydującym  o końcowym triumfie, po wyrównanych pierwszych minutach, zaczęła się uwidaczniać przewaga Biało-czerwonych. Po zmianie stron dwukrotnie wynosiła ona pięć trafień. Hiszpanie zdołali zmniejszyć straty do trzech goli, a później nawet do jednej bramki. W finałowych minutach Polacy nie wykorzystali dwóch okazji do powiększenia prowadzenia. W ostatniej akcji Marek Bartosik  wybronił rzut, który mógł zapewnić przeciwnikom remis.

– Był to bardzo dobry mecz. Momentami gra toczyła się na styku. Końcówka spotkania była nerwowa. Zebrane doświadczenie powinno zaprocentować w mistrzostwach Europy. W piątek rano wylatujemy na towarzyski dwumecz do Izraela – powiedział trener Tomaszewski.

Ekipy Polski i Hiszpanii przygotowują się do sierpniowych mistrzostw Europy Dywizji A. Rumunii w tym czasie zagrają w Dywizji B o awans do elity.

Wyniki 3. dnia:

Polska B – Rumunia 15:24 (9:13)
POLSKA B: Antosik, Ockert – Gądek 4, Wołowiec, Gregułowski, Adamczyk 3, Beczek, Milewski, Orpik 1, Komarzewski 1, Urbaniak 4, Hajnos, Olkowski 2.

Polska A – Hiszpania 27:26 (15:12)
POLSKA A: Skrzypczyk, Bartosik – Bulski 3, Pawelec, Zarzycki 1, Dudkowski 5, Przytuła, Guziewicz 1, Makowski 3, Jarosiewicz 5, Mauer 7, Bondzior, Krysiak, Rybski 2.

Najlepszy bramkarz: Dawid Skrzypczyk (Polska A)
Najlepszy strzelec: Ian Terrafeta (Hiszpania)
MVP: Paweł Dudkowski (Polska A)

Końcowa tabela
1. Polska A   3    6 pkt
2. Hiszpania 3    4
3. Rumunia  3    2
4. Polska B   3    0.