Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Polacy zameldowali się w Rio

Polacy zameldowali się w Rio

 

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych jest już w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni dotarli do Brazylii tuż przed godziną szóstą rano czasu lokalnego. Przez ocean podróżowali w komfortowych warunkach – w biznes klasie. Lot na trasie Warszawa – Paryż – Rio trwał łącznie niemal 22 godziny.

dolecieli (1)  

– Chyba po raz pierwszy miałem przyjemność podróżować biznes klasą. Udało mi się przespać niemal osiem godzin, co nie zdarza mi się często – powiedział Kamil Syprzak. Reprezentacyjny obrotowy ma 208 centymetrów wzrostu i jest najwyższym zawodnikiem w drużynie narodowej.

Bezpośrednio z lotniska Galeao szczypiorniści udali się do wioski olimpijskiej, gdzie zjedli śniadanie, a następnie zostali zakwaterowani wraz z pozostałymi członkami polskiej reprezentacji na Igrzyska XXXI Olimpiady.

Wieczorem, o godzinie 18:00, podopieczni Talanta Dujszebajewa mają zaplanowany pierwszy trening w hali rozgrzewkowej tuż obok Areny Przyszłości, a więc obiektu w którym o medale w Rio rywalizować będą piłkarki i piłkarze ręczni.

dolecieli (2)