Strona główna | Młodzieżowcy | Młodzieżowcy zamknęli pierwszą ósemkę ME

Młodzieżowcy zamknęli pierwszą ósemkę ME

 

Polska przegrała z Islandią 33:38 (14:21) w meczu o 7. miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy, których gospodarzem jest Dania. W tym roku było to już trzecie spotkanie tych drużyn. Za każdym razem triumfowali Skandynawowie.
młodzieżówka - Kuptel 10.07.16 (Kielce)

Islandczycy wygrali z Biało-czerwonymi w kwalifikacjach do ME, a także w samych finałach, w drugiej fazie turnieju. Każdy z tych meczów miał podobny przebieg. Rywale szybko wypracowywali zaliczkę bramkową, a później kontrolowali przebieg gry.

– To był na pewno lepszy turniej w naszym wykonaniu niż ubiegłoroczne mistrzostwa świata juniorów w Rosji. Główny cel – awans do ósemki – wykonaliśmy. Do tych najlepszych zespołów Europy jednak jeszcze nam brakuje. Mam tu na myśli przygotowanie motoryczne i wyszkolenie indywidualne – ocenił trener Rafał Kuptel.

Kadra rocznika ’96 kolejnym razem zbierze się na przełomie października i listopada na zgrupowaniu. Ważną dla niej datą będą styczniowe kwalifikacje do młodzieżowych mistrzostw świata.

Islandia – Polska 38:33 (21:14)
Polska: Wiśniewski, Zając – Salacz 1, Pietruszko, Bis 5, Sićko 2, Rolka 5, Netz 1, Judycki, Kawka, Skuciński 1, Siwak 1, Moryń 4, Moryto 9, Mosiołek 4, Lemaniak.
Sędziowali: Baugmart, Wild (Niemcy). Widzów 150.