Strona główna | Juniorzy | Poznaliśmy skład juniorów na ME

Poznaliśmy skład juniorów na ME

 

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski juniorów ogłosił 16-osoboiwą kadrę, która dniach 11-21 sierpnia zagra w mistrzostwach Europy. Imprezę zorganizuje Chorwacja. Rywalami Biało-czerwonych w pierwszej fazie turnieju będą ekipy Serbii, Niemiec i Portugalii.

Tomaszewski_kadra grupowe 1

Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła zrewolucjonizować rozgrywki w najniższych kategoriach wiekowych. Od tej pory mistrzostwa Europy odbywać się będą w dwóch dywizjach. Jako pierwsze doświadczą tego właśnie reprezentacje juniorów U-18. Polska federacja w rankingu uplasowała się na 15. miejscu. To dało prawo gry w tegorocznych ME dywizji A. W grupie D rywalami Biało-czerwonych będą drużyny Serbii, Niemiec i Portugalii. Zespół Dariusza Tomaszewskiego Michała Skórskiego nie miał jeszcze okazji zmierzyć się z którąś z tych ekip. Nasi trenerzy wysoko oceniają techniczno-taktyczny poziom wyszkolenia zawodników, jak i całej drużyny dwóch pierwszych przeciwników. Najmniej wiadomo o Portugalii.

Celem polskiego zespołu jest awans do pierwszej ósemki turnieju. To gwarantuje utrzymanie się w dywizji A. W przeciwnym wypadku walka o prawo gry w elicie następnych ME będzie trwała praktycznie do samego końca. Do dywizji B spadną trzy najsłabsze zespoły.

– Stać nas na dobrą, a momentami na naprawdę bardzo dobrą grę. Rozegraliśmy dużo międzypaństwowych meczów. Zawodnicy zebrali już spory bagaż doświadczeń. Naszym atutem jest zespołowość. Nasi rozgrywający może nie imponują warunkami fizycznymi, ale wielokrotnie udowodnili, że w piłkę ręczna potrafią grać. Stanowimy monolit w obronie, z której szybko przechodzimy do ataku. Cały czas pracujemy nad stabilizacją formy – ocenia trener Tomaszewski.

Do podstawowych zawodników naszej reprezentacji trzeba zaliczyć skrzydłowego Patryka Mauera, który na koncie ma już blisko 300 bramek zdobytych w 60 meczach dla narodowych barw. Po 10 występów mniej mają rozgrywający Tomasz Makowski i skrzydłowy Piotr Jarosiewicz, którzy wspólnie uzbierali już ponad 400 goli.

Program gier Polski:
11.08. Serbia – Polska
12.08. Polska – Niemcy
14.08. Portugalia – Polska

Skład Polski na ME:
bramkarze
Marek Bartosik (MKS Zagłębie Lubin – SMS),  Dawid Skrzypczyk (KS Gwardia Opole – SMS,  Kacper Antosik (ChKS Łódź);

rozgrywający
Tomasz Makowski (UKPR Agrykola Warszawa) ,  Piotr Rybski (SPR Stal Mielec – SMS), Maciej Zarzycki (KS Unia Lublin – SMS) , Aleksander Olkowski (SKF Wisła Płock), Paweł Dudkowski (WKS Śląsk Wrocław), Alan Guziewicz (MTS Kwidzyn), Damian Przytuła (ITR Jeziorak Iława);

obrotowi
Damian Pawelec (MKS Truso Elbląg – SMS), Jakub Bulski (KS Vive Tauron Kielce);

skrzydłowi
Piotr Jarosiewicz (UKPR Agrykola Warszawa – SMS), Krzysztof Komarzewski (SPR Wybrzeże Gdańsk – SMS), Dawid Krysiak (Gaz System Pogoń Szczecin), Patryk Mauer (UKS Dziewiątka Legnica – SMS).