Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Michał Jurecki: Mieliśmy za dużo strat

Michał Jurecki: Mieliśmy za dużo strat

 

– Na pewno w obronie były złe momenty, ale przede wszystkim zanotowaliśmy za dużo strat, przez co Niemcy mieli okazję do kontrataków – wskazał przyczyny porażki z mistrzami Europy rozgrywający reprezentacji Polski, Michał Jurecki.

DSC_1554

Podopieczni Talanta Dujszebajewa zagrali lepiej, niż w spotkaniu z Brazylią, które otworzyło olimpijski turniej. Mimo to lepszym zespołem okazali się aktualni Mistrzowie Europy, Niemcy. – Nikt sobie nie życzył sytuacji, w której jesteśmy, ale nie możemy patrzeć na to, co było. Musimy iść do przodu, a trzy wygrane mecze dadzą nam awans do dalszej fazy. Na pewno z Niemcami zagraliśmy dużo lepiej. My również to zauważyliśmy, ale niestety nie wystarczyło, żeby odnieść zwycięstwo.

Biało-czerwoni ponownie stracili ponad trzydzieści bramek. – Znów zbyt wiele błędów w ataku i kontrataki, które Niemcy bezbłędnie wykorzystali. Straciliśmy za dużo bramek i nie jest to sprawa tylko obrony. Na pewno były również złe momenty, ale przede wszystkim mieliśmy za dużo strat, co powodowało kontrataki – stwierdził po spotkaniu Michał Jurecki.