Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Tałant Dujszebajew: Drużyna pokazała ogromny charakter!

Tałant Dujszebajew: Drużyna pokazała ogromny charakter!

 

– W początkowej fazie meczu nie mieliśmy szczęścia, natomiast Szwedzi dużo częściej mieli okazję do ponawiania akcji lub kontrataków. Dobrze, że to szczęście uśmiechnęło się do nas w decydujących minutach. Moja drużyna pokazała ogromny charakter i za to należy się chłopakom szacunek. Nie kalkulujemy, ze Słowenią liczy się dla nas tylko zwycięstwo – powiedział po wygranej na reprezentacją Trzech Koron trener Biało-czerwonych, Tałant Dujszebajew.

DSC_3792

W dzisiejszym meczu na parkiecie nie pojawił się „Dzidziuś”. – Michał Jurecki jest kontuzjowany, dlatego przeprowadziliśmy zmianę. Za Łukasza Gieraka wszedł Mariusz Jurkiewicz, żebyśmy mogli mieć jeszcze jedną alternatywę w obronie. Każdy ma swoje ulubione ustawienie. Mamy bramkarza, który dobrze spisuje się w sytuacjach jeden na jeden. Chcieliśmy więc, żeby było jak najmniej rzutów z drugiej linii, ale nie wychodziło nam to na 100%. Patrzymy na statystyki, wiemy gdzie możemy zagrać aktywną obroną, jak się ustawiać. Zawsze chcemy mieć jak najwięcej pomysłów, ale niestety nie zawsze wychodzi, tak jak w spotkaniu z Brazylią. Przez całe spotkanie byliśmy zdenerwowani, ale takie są Igrzyska – skomentował po spotkaniu Tałant Dujszebajew.

– Na początku nie mieliśmy szczęścia, gdzie wiele piłek łapaliśmy w obronie, natomiast Szwedzi wielokrotnie zbierali i mieli okazję do dalszych akcji lub kontrataków. Oczywiście to sport i w końcówce szczęście było po naszej stronie – ocenił trener Biało-czerwonych.

Kolejnym rywalem Polaków będzie Słowenia. – Wiemy, że Słoweńcy będą mieć ponad dziesięć godzin więcej gry na odpoczynek, na co musimy zwrócić uwagę. Kilku chłopaków zagrało cały mecz, co może mieć wpływ. Wszyscy walczą do końca i choć pojawiły się błędy, mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.