Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Chłopaki są w stanie napisać nową historię

Chłopaki są w stanie napisać nową historię

 

– Drużyna dostała nową szansę na odniesienie sukcesu. Wierzę, że chłopaki, grając w ćwierćfinale przeciw Chorwacji, napiszą nową, wspaniałą historię – uważa Piotr Masłowski. 

2016.01.26 Krakow Pilka reczna EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w pilce recznej mezczyzn Runda Glowna Grupa 1 briefing prasowy dzien wolny przerwa N/Z Piotr Maslowski Foto Norbert Barczyk / Pressfocus 2016.01.26 Krakow Handball EHF Mens Euro Poland 2016 Main Round Group 1 N/Z Piotr Maslowski Foto Norbert Barczyk / Pressfocus

Zawodnik szerokiej kadry Tałanta Dujszebajewa przyznaje, że oczekiwania po fazie grupowej były inne. – Drużyna liczyła na znacznie więcej. Nie wszystko na boisku się udaje. Widać, że kolegom z drużyny ciężko się gra. Momentami brakuje pewności siebie. Z drugiej strony podstawowy plan, czyli awans do ćwierćfinałów, został wykonany. Teraz zespół stanie przed nową szansą – dodał brązowy medalista mistrzostw świata z Kataru.

Masłowski wspominając zwycięski mecz z Chorwacją z ostatniego mundialu podkreślił, że receptą na sukces powinna być twarda gra w obronie. I to od pierwszych minut. – Rywale nie mogą się rozpędzić, gdyż potem trudno będzie gonić zespół tej klasy – wyjaśnił.

2015.01.28 KATAR QATAR AD DAUHA DOHA PILKA RECZNA 24 MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ MEZCZYZN W KATARZE 2015 MENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP QATAR MECZ POLSKA - CHORWACJA (POLAND - CROATIA) N/Z MICHAL JURECKI RADOSC FOTO NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS

Ćwierćfinał MŚ 2015 z Chorwacją okazał się dla Polski zwycięski 

Zdaniem naszego kadrowicza pozytywną niespodzianką w turnieju jest postawa Słoweńców, którzy grają „mądrze i fajnie”. Szwedzi raczej nie rozczarowali, gdyż wiadomo, że ta ekipa jest w przebudowanie. – Ta drużyna nie zasłużyła na awans do ósemki. Przyjdzie nowy trener i zaprowadzi nowe porządki. Zmiana pokoleniowa w tej reprezentacji jest nieunikniona Dla takiego zawodnika jak Kim Andersson to był ostatni wielki turniej w karierze  – ocenił Masłowski.

Zawodnik jest w stałym kontakcie z kilkoma naszymi olimpijczykami występującymi w Rio, w tym z Michałem Szybą i Przemysławem Krajewskim. Zespół Azotów Puławy, w którym gra Masłowski odpowiednio wyznacza treningi w klubie, aby bez przeszkód można było obejrzeć mecze Biało-czerwonych na igrzyskach. – Z Chorwacją nie jesteśmy na straconej pozycji – zakończył rozgrywający.