Strona główna | Juniorzy | Szwedzi za mocni

Szwedzi za mocni

 

Polska przegrała ze Szwecją 22:32 (8:14) w meczu o miejsca 9-16 mistrzostw Europy juniorów. Biało-czerwonym pozostanie teraz walka o miejsca 13-16. Trzynaście najlepszych drużyn z turnieju zapewni sobie udział w ME2018 U20.


logo

Stawką meczu było pozostanie w gronie jedenastu drużyn rywalizujących w imprezie o prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Ta sztuka ekipie Dariusza Tomaszewskiego się nie udała. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby za dwa lata nie grać w dywizji B.

Naszym zawodnikom trudno było przedostać przez szczelną obronę Szwedów. Z kolei rzuty z dystansu na dużym procencie skuteczności bronił Mans Landgren. Rywale stopniowo powiększali przewagę, która w pierwszej połowie wynosiła 4-6 goli.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Skandynawowie punktowali niemal z każdej pozycji. Biało-czerwoni grali ambitnie, mało popełniali błędów technicznych, ale to była stanowczo niewystarczająca postawa, aby poważnie zagrozić przeciwnikom.

Polska – Szwecja 22:32 (8:14)
Polska:
 
Antosik, Skrzypczyk, Bartosik – Bulski 2, Pawelec 1, Zarzycki 1, Dudkowski 3, Przytuła 1, Guziewicz 1, Makowski, Komarzewski, Jarosiewicz 6, Mauer 5, Krysiak, Olkowski 2, Rybski. Kary 8 min.
Sędziowali:
Zendali, Riello (Włochy). Widzów 50.