Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Bartosz Jurecki: Nie możemy osiąść na laurach

Bartosz Jurecki: Nie możemy osiąść na laurach

 

Biało-czerwoni pokonali Chorwację i awansowali do półfinału Igrzysk Olimpijskich. – Na początku turnieju nam nie wychodziło, teraz było lepiej, ale nie możemy osiąść na laurach. Za dwa dni półfinał i chcemy więcej. Z kim byśmy nie grali, musimy być skupieni przez całe sześćdziesiąt minut – przestrzega obrotowy reprezentacji Polski, Bartosz Jurecki.

DSC_6432

– Zagraliśmy dobre spotkanie w obronie, pomogli nam też bramkarze. Fajnie wyglądała również nasza postawa w ataku, bo graliśmy dokładnie to, co mieliśmy rozrysowane. Jak był jakiś moment zawahania, to kontynuowaliśmy grę i dochodziliśmy do odpowiednich pozycji. W drugiej połowie nie było tak, że się rozluźniliśmy. Przytrafiły się dwa błędy, które Chorwaci wykorzystali. W końcu nie jest to drużyna z łapanki. Wygrali z Francuzami, Duńczykami, więc są bardzo mocni. Cieszy mnie jednak, że dzisiaj to my jesteśmy lepsi – powiedział po zwycięstwie Bartosz Jurecki.

Reprezentacja Polski przeszła istną metamorfozą i zaprezentowała się o wiele lepiej niż w poprzednich spotkaniach – Każdy sportowiec daje z siebie wszystko. Nikt nie przyjeżdża tu, żeby odbębnić swoje zawody. Na początku turnieju nam nie wychodziło, teraz było lepiej, ale nie możemy osiąść na laurach. Za dwa dni półfinał i chcemy więcej. Z kim byśmy nie grali, musimy być skupieni przez całe sześćdziesiąt minut – dodaje doświadczony obrotowy.

– Dużo analizowaliśmy i rozmawialiśmy jak mamy zachować się w poszczególnych momentach. Dobrze to wyglądało, ale musimy jeszcze popracować, żeby było jeszcze lepiej. Wspaniali kibice po raz kolejny nam pomagają. Oby tak dalej, wspierajcie nas, a my będziemy starali się grać jak najlepiej – zakończył „Shreku”.