Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Tałant Dujszebajew: Walczyliśmy na całego. Teraz myślimy tylko o półfinale

Tałant Dujszebajew: Walczyliśmy na całego. Teraz myślimy tylko o półfinale

 

– Najważniejsze, że od początku wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć z rywalami. Nie zwątpiliśmy w sytuacji, gdy cały czas gonili wynik i potrafiliśmy zwyciężyć – powiedział po zwycięstwie nad Chorwacją trener reprezentacji Polski, Tałant Dujszebajew.

DSC_6212

– Myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni, ale jeszcze nic takiego nie zrobiliśmy. Oczywiście to sukces, bo jesteśmy w półfinale, ale przed nami kolejne spotkania. Najważniejsze, że od początku uwierzyliśmy, że jesteśmy w stanie z nimi walczyć. Nie zwątpiliśmy w sytuacji, gdy cały czas gonili wynik aż wyszli na prowadzenie. Dobrze zagraliśmy w ataku, dlatego Chorwaci zagrali w obronie 5:1. Widzieli nasze spotkanie ze Słowenią, gdzie nie zagraliśmy dobrze przy płaskiej defensywie i chyba chcieli spróbować tego samego. Zaczął się nowy turniej, nowe marzenia, którym jest zwycięstwo w kolejnym spotkaniu – analizował po ćwierćfinale trener Polaków.

O finał Biało-czerwoni zagrają z Duńczykami. – Wszystko kosztuje nas wiele nerwów. Dania to bardzo doświadczony zespół, wielokrotni mistrzowie, choć dla nich awans do półfinału też jest sukcesem. Mają wielu zawodników, którzy grają w najlepszych klubach świata. Dla nas plan jest prosty – walczyć o każdy kolejny mecz i zwycięstwa. Teraz myślimy tylko o półfinale – zakończył Tałant Dujszebajew.