Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Karol Bielecki: Zagraliśmy konsekwentnie i mądrze

Karol Bielecki: Zagraliśmy konsekwentnie i mądrze

 

Jednym z bohaterów spotkania z Chorwacją był autor dwunastu bramek, Karol Bielecki. – Cieszę się, że trafiałem, wykorzystałem sytuacje, więc pomogłem zespołowi na tyle, ile mogłem. Przede wszystkim cieszy mnie jednak to, że zagraliśmy konsekwentnie i mądrze.

DSC_6404

– Udało się wykonać plan ułożony przez trenera. Cieszę się, że trafiałem, wykorzystałem sytuacje, więc pomogłem zespołowi na tyle, ile mogłem. Przede wszystkim cieszy mnie jednak to, że zagraliśmy konsekwentnie i mądrze. Na razie był to nasz najlepszy mecz, ale studzimy głowy, nie podniecamy się, bo jeszcze nic nie mamy. Nie robimy żadnej presji i będzie to spotkanie jak każde inne. Skupimy się na założeniach taktycznych, by dobrze je zrealizować. Zadecyduje dyspozycja dnia. Mam nadzieję, że podejdziemy do meczu mocni psychicznie, skoncentrowani – zapowiada Karol Bielecki.

– W Pekinie była inna sytuacja, ale mamy większe doświadczenie, piszemy nową historię. Teraz koncentrujemy się na meczu z Duńczykami, by awansować do wielkiego finału. Potrzebowaliśmy czasu, byśmy sobie zaufali, zagrali dobre zawody, ale tak jest w sporcie. Raz potrafimy wznieść się na wyżyny, a raz zejść na dno – zakończył „Kola”.