Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | O finał Polska z Danią, Francja z Niemcami

O finał Polska z Danią, Francja z Niemcami

 

W turnieju piłkarzy ręcznych w Rio de Janeiro zostały już tylko cztery zespoły. W tym gronie są Biało-czerwoni, którzy po raz drugi w historii zagrają o medal olimpijski.  W piątek o finał najpierw będą rywalizować drużyny Francji i Niemiec, a później Polski i Danii.
DSC_6390

Ze wszystkich meczów ćwierćfinałowych to potyczka Polski z Chorwacją była najbardziej zacięta. Cały nasz zespół zagrał wspaniale, ale na wyróżnienie ponownie zasłużył Karol Bielecki, a także Piotr Wyszomirski. Pierwszy z nich trafił 12 na 15 rzutów i z 45 bramkami prowadzi w klasyfikacji na króla strzelców. O jednego gola mniej ma Duńczyk Lasse Svan. Z kolei Wyszomirski zanotował skuteczność obronionych rzutów na poziomie 48 procent.

W pozostałych spotkaniach tej fazy Brazylia dotrzymywała kroku obrońcom tytułu, Francuzom, tylko do 40 min. Zawodnicy Kataru, mając skuteczność rzutową poniżej 50 procent nie byli w stanie przeciwstawić się mistrzom Europy. Niemcy nie mieli słabego punktu, a skrzydłowy Vive Tauron Kielce, Tobias Reichamnn zanotował bezbłędną skuteczność przy pięciu rzutach. Rozczarowali za to Słoweńcy, którzy nie znaleźli argumentów na Duńczyków. Tym razem bramkarze zespołu z Bałkanów zagrali znacznie poniżej swoich możliwości co szybko wykorzystali rywale.

Wyniki ćwierćfinałów

Brazylia – Francja 27:34 (16:16)
Niemcy – Katar 34:22 (16:12)
Dania – Słowenia 37:30 (16:13)
Chorwacja – Polska 27:30 (14:18)

Pary półfinałowe (19.08. – godziny czasu polskiego)
20:30 Francja- Niemcy
01:30 Polska – Dania.