Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | dr Tomasz Owczarski: Decyzję o grze Michała podejmiemy bezpośrednio przed meczem

dr Tomasz Owczarski: Decyzję o grze Michała podejmiemy bezpośrednio przed meczem

 

Przed reprezentacją Polski półfinałowe spotkanie IO z Danią. Biało-czerwoni nie narzekają na problemy zdrowotne, a jedynym poważniejszym kłopotem jest uraz skrętny prawego stawu skokowego Michała Jureckiego. – Z naszej troski o jego zdrowie decyzję o ewentualnym występie podejmiemy bezpośrednio przed meczem – podkreśla dr Tomasz Owczarski, lekarz kadry.

DSC_0420

– Naszym jedynym problemem zdrowotnym jest uraz Michała Jureckiego, którego doznał podczas meczu z Egiptem. Przypomnę, że był to uraz skrętny prawego stawu skokowego. Częściowo uszkodzone są więzadła strzałkowo-skokowe przednie. Cały czas trwa intensywna rehabilitacja i próba przywrócenia go do sprawności. Generalnie staw wygląda dobrze, nie ma obrzęku. Michał może chodzić bez bólu, truchtać, wykonywać proste ćwiczenia, natomiast przy większych akcjach zaczyna go boleć. Z naszej troski o jego zdrowie decyzję o ewentualnym występie podejmiemy przed meczem – ocenia sytuację lekarz reprezentacji, dr Tomasz Owczarski.

Na ból w pachwinie skarżył się Krzysztof Lijewski, natomiast w przypadku Kamila Syprzaka nie ustępują problemy z barkiem. Całe szczęście występy „Lijka” i „Sypy” nie są zagrożone. – U Krzyśka są to tylko stłuczenia, więc nie przeszkodzi mu to w grze. Jest pod opieką fizjoterapeutów i wszystko jest dobrze. U Kamila Syprzaka mamy cały czas problem ze ścięgnem mięśnia dwugłowego, ale na dzień dzisiejszy gra i na pewno zagra dobrze – zapewnia Owczarski.