Strona główna | Juniorzy | Juniorzy obronili dywizję A mistrzostw Europy

Juniorzy obronili dywizję A mistrzostw Europy

 

Polscy juniorzy zachowali status drużyny dywizji A mistrzostw Europy. Zespół Dariusza Tomaszewskiego w Zagrzebiu, w meczu o 13. miejsce, pewnie pokonał Szwajcarię 35:27 (19:14). Oznacza to, że za dwa lata, w ME U20, Biało-czerwoni zagrają w gronie najlepszych drużyn kontynentu.
Tomaszewski_kadra grupowe 1

Nasza drużyna już w pierwszej połowie zdołała wypracować pokaźną zaliczkę bramkową. Rywale przez cały mecz popełniali dużo błędów technicznych.

Polacy w drugiej części także kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Marek Bartosik rozpoczął ją od udanej interwencji przy rzucie karnym. Nasza drużyna, grając konsekwentnie, systematycznie powiększała przewagę, która w 42 min urosła do dziesięciu trafień (26:16). Helweci często stosowali wariant gry bez bramkarza. Wprowadzony dodatkowy zawodnik niewiele zmieniał w ich postawie na boisku.

Końcowa syrena wywołała salwy radości w naszej ekipie. Do dywizji B spadły zespoły Szwajcarii, Czech i Słowacji. W ich miejsce awansują najlepsze drużyny z turniejów w Bułgarii, Gruzji i na Litwie.

Szwajcaria – Polska 27:35 (14:19)
Polska
: Antosik, Skrzypczyk, Bartosik – Bulski 4, Pawelec, Zarzycki 1, Dudkowski  4, Przytuła 1, Guziewicz 1, Makowski 10, Komarzewski 1, Jarosiewicz 5, Mauer 2, Krysiak, Olkowski 1, Rybski 5. Kary 6 min.
Sędziowali: Zendali, Riello (Włochy). Widzów 100.