Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Tałant Dujszebajew: Moi zawodnicy są dla mnie bohaterami

Tałant Dujszebajew: Moi zawodnicy są dla mnie bohaterami

 

– Mecz z Danią chyba za dużo nas kosztował, ale jak zawsze moi zawodnicy są dla mnie bohaterami. Mentalnie i fizycznie było nam bardzo ciężko. Chcieliśmy, żeby początek był dla nas i to nam się udało, ale Niemcy są młodsi, silni i mieli pięć godzin więcej na odpoczynek. Szkoda, ale jestem bardzo zadowolony i dumny z chłopaków – powiedział po porażce w meczu o trzecie miejsce igrzysk w Rio, trener reprezentacji Polski, Tałant Dujszebajew.

DSC_8128

– Mentalnie i fizycznie było bardzo ciężko. Chcieliśmy, żeby początek był dla nas i to nam się udało, ale Niemcy są młodzi, silni i mieli pięć godzin więcej na odpoczynek. Szkoda, ale jestem bardzo zadowolony i dumny z chłopaków. Wszystko było jak zaplanowaliśmy, tylko ten mecz z Brazylią nie ułożył się po naszej myśli. Mecz z Danią chyba znaczył dla nas za dużo, ale jak zawsze zawodnicy są dla mnie jak bohaterzy. Przyjmuję na siebie całą krytykę, bo to ja jestem odpowiedzialny – powiedział po porażce w meczu o trzecie miejsce, trener Tałant Dujszebajew.

Przed reprezentacją Polski chwila odpoczynku i czas możliwych zmian. – Mamy prezesa, bardzo mądrego człowieka, który wie co robić i chciałby dobrze dla polskiej piłki ręcznej. Chciałbym tylko, żeby wszyscy szanowali następnego trenera i pomagali mu, dali szansę. Tak, by mógł krok po kroku zacząć zmianę generacyjną drużyny i być dumnym z cyklu olimpijskiego. Krytykować zawsze jest łatwo. Wiem, że w Polsce jest taka mentalność, że sukces ma wielu ojców i raz jesteśmy najlepsi, a raz najgorsi. Łatwo jest mówić kto ma grać, pojawić się na boisku. Mam kontrakt do końca listopada. Oczywiście chciałbym dalej pracować jako trener reprezentacji Polski, ale decyzja należy do prezesa. Jestem zadowolony z czterech miesięcy naszej pracy i z tego, co udało się chłopakom zrobić.