Strona główna | Igrzyska Olimpijskie | Karol Bielecki królem strzelców!

Karol Bielecki królem strzelców!

 

Karol Bielecki został królem strzelców turnieju olimpijskiego piłkarzy ręcznych. Rozgrywający reprezentacji Polski zdobył 55 bramek i stanowił o sile naszego zespołu. Drugi w tym zestawieniu jest  Duńczyk Mikkel Hansen, który ma na swoim koncie 54 trafienia.

DSC_0310

Biało-czerwoni rozegrali osiem spotkań i ostatecznie zakończyli olimpijskie zmagania na czwartym miejscu. Wiodącym zawodnikiem reprezentacji Polski był Karol Bielecki. Doświadczony rozgrywający zdobył w całym turnieju 55 bramek, a do ich zdobycia potrzebował 87 rzutów, co dało mu 63% skuteczności. „Kola” był postrachem rywali nie tylko przy rzutach z drugiej linii. Oprócz tego dobrze wykonywał rzuty karne, bowiem aż 21 razy pokonał bramkarza drużyny przeciwnej.

Choć w spotkaniu z Niemcami Karol Bielecki zdobył tylko trzy bramki, jego forma sprawiła, że w całym turnieju był filarem polskiej reprezentacji. Szczególnie, gdy kontuzji nabawił się Michał Jurecki, odpowiedzialność za zdobywanie bramek spadła właśnie na Bieleckiego. Swój popis dał w meczach z Chorwacją oraz Brazylią, w których zdobył kolejno 12 i 9 bramek.

Kolejnym Polakiem w klasyfikacji strzelców jest Michał Daszek, który podczas Igrzysk Olimpijskich bramkarza rywali pokonał 33 razy, co dało mu ósmą pozycję.

DSC_7145