Strona główna | Handball Polska | UKAZAŁ SIĘ NR 111 „HANDBALL POLSKA”

UKAZAŁ SIĘ NR 111 „HANDBALL POLSKA”

 

Ukazał się nr 111 magazynu „Handball Polska” Czasopismo jest dystrybuowane w punktach EMPiK, w salonach Tabak oraz w sieci Kolportera. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są piłki z logotypem PGNiG – jedna oryginalna i dwie repliki.
W bieżącym numerze z oczywistych względów na czoło wydarzeń wysuwa się start Biało-czerwonych w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Emocji w meczach z udziałem naszej drużyny tradycyjnie nie brakowało. Kontuzja Michała Jureckiego, którego trener Tałant Dujszebajew określił „swoim talizmanem” z pewnością miała duży wpływ na zajęte 4. miejsce. Poszczególne występy naszej reprezentacji przypominamy prezentując barwny reportaż „Tuż obok podium”.

Nasz wielokrotny reprezentant kraju, Mariusz Jurasik, na naszych łamach przestrzega, aby nie robić rewolucji w sztabie szkoleniowym seniorskiej drużyny. Dla nas kluby piłki nożnej zwalniające trenerów po kilku miesiącach pracy lub nawet kilku meczach nie powinny być wzorem.

Pogromcami Polaków w półfinale okazali się Duńczycy, którzy potem w walce o złoty medal ograli broniących tytułu Francuzów. Nasz korespondent z Kopenhagi donosi w jaki sposób przyjęto i jak fetowano ten sukces.

Latem nasze młodsze rocznikowo reprezentacje – młodzieżowa i juniorska rywalizowały w mistrzostwach Europy. Szału nie było. Zwłaszcza nadzieje wiązaliśmy z tym drugim zespołem. Niestety skończyło się tylko na 13. miejscu. Całe szczęście, że została obroniona Dywizja A.

Wkrótce rozpocznie życie liga zawodowa mężczyzn. Piszemy o nowym systemie rozgrywek i zasadach, które mają obowiązywać przez trzy lata.

Dużo miejsca przeznaczyliśmy na podsumowanie sezonu na piasku. Młodsza siostra halowej piłki ręcznej wciąż przeżywa boom popularności. A jest przecież szansa, aby beachhandball znalazł się w programie olimpijskim.

To oczywiście nie wszystkie tematy, które poruszyliśmy. Zapraszamy do lektury.

HP_111_okładka