Strona główna | Seniorki | Szeroka kadra narodowa kobiet

Szeroka kadra narodowa kobiet

 

Trener Leszek Krowicki ogłosił skład kadry narodowej kobiet. 28 spośród wymienionych zawodniczek znajdzie się w szerokim zestawieniu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Szwecji, zgłoszonym do EHF do dnia 4 listopada 2016 roku. Ostateczny skład polskiej szesnastki na ME poznamy tuż przed wylotem Biało-czerwonych do Skandynawii, gdzie w dniach 4-18 grudnia rozegrany zostanie turniej finałowy mistrzostw Starego Kontynentu.

2016.06.04 Plock Pilka reczna kobiet Eliminacje Mistrzostw Europy 2016 Mecz Polska - Slowacja N/z Polki grupowe przed meczem hymn Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2016.06.04 Plock Woman Handball European Championship Qualifications Polki grupowe przed meczem hymn Norbert Barczyk / PressFocus

Bramkarki:

Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin)

Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin)

Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia)

Anna Wysokińska (Yenimahalle Ankara – Turcja)

Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia)

Monika Maliczkiewicz (Metraco Zagłębie Lubin)

Izabela Prudzienica (Energa AZS Koszalin)

Lewoskrzydłowe:

Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin)

Daria Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin)

Katarzyna Pasternak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)

Agnieszka Kowalska (MKS Selgros Lublin)

Joanna Gadzina (Pogoń Baltica Szczecin)

Prawoskrzydłowe:

Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin)

Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia)

Aneta Łabuda (Vistal Gdynia)

Magdalena Balsam (Kram Start Elbląg)

Adrianna Górna (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)

Katarzyna Kołodziejska (Energa AZS Koszalin)

Obrotowe:

Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin)

Sylwia Matuszczyk (MKS Selgros Lublin)

Aleksandra Stokłosa (Kram Start Elbląg)

Kamila Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin)

Joanna Szarawaga (Vistal Gdynia)

Hanna Sądej (Energa AZS Koszalin)

Monika Stachowska (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)

Rozgrywające:

Karolina Kudłacz-Gloc (HC Lipsk – Niemcy)

Alina Wojtas (Larvik HK – Norwegia)

Marta Gęga (MKS Selgros Lublin)

Kinga Achruk (Buducnost Podgorica – Czarnogóra)

Emilia Galińska (Neckarsulmer SU – Niemcy)

Aleksandra Rosiak (MKS Selgros Lublin)

Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin)

Monika Kobylińska (Vistal Gdynia)

Aleksandra Zych (Vistal Gdynia)

Justyna Świerczek (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)

Natalia Nosek (NLO SMS Płock)

Ewa Andrzejewska (Kram Start Elbląg)

Joanna Kozłowska (Vistal Gdynia)

Karolina Siódmiak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk)