Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Ponad 200 juniorek rywalizowało w Kraśniku

Ponad 200 juniorek rywalizowało w Kraśniku

 

Już po raz trzeci w Kraśniku odbył się towarzyski turniej juniorek młodszych, w dwóch halach rywalizowało ponad 200 dziewcząt z Polski i zagranicy. Impreza imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, trwała od minionego piątku do niedzieli, rozegrano łącznie 37 spotkań. Specjalną nagrodę dla najlepszej drużyny turnieju w postaci m.in. kompletu strojów do piłki ręcznej oraz piłek, ufundował Związek Piłki Ręcznej w Polsce, a wręczył ją prezes Andrzej Kraśnicki.

turniej_jm_krasnik_2016__173

W turnieju wzięły udział drużyny praktycznie z całej Polski. Oprócz lubelskiej czołówki drużyn młodzieżowych do Kraśnika przyjechały zespoły m.in. z Jeleniej Góry, Tarnowa, Piotrkowa, Warszawy, a także ze słowackich Koszyc. Mecze rozgrywano w hali im. A. Gołasia w dzielnicy fabrycznej i hali Zespołu Placówek Oświatowych w dzielnicy starej.

Drużyny najpierw rywalizowały w grupach. Po rozgrywkach grupowych, przyszedł czas na półfinały i finały o poszczególne miejsca w turnieju, które rozegrano w niedzielne przedpołudnie.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły KPR Jelenia Góra i Roxy I Lublin. Mocniejsze okazały się zawodniczki spod zachodniej granicy, które wygrały mecz o miejsce na „pudle” dwoma bramkami: 16:14. W finale spotkały się zespoły Piotrcovii Piotrków Trybunalski i MKS-u PM Tarnów. Po zaciętym meczu tarnowianki pokonały swoje koleżanki z Piotrkowa 16:13.

Pozostałe miejsca zajęły: KMKS I Kraśnik (5 miejsce), Drabova Koszyce (6 m.), MKS Lublin (7 m.), Roxa II Lublin (8 m.), Agrykola Warszawa (9 m.), KMKS II Kraśnik (10 m), Olimpia Końskie (11 m.), Sprinter Lublin (12 m.).

turniej_jm_krasnik_2016__30

Finałowe mecze obserwowali goście turnieju wśród których znaleźli się m.in. wiceminister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki i wiceburmistrz Kraśnika Marzena Pomykalska.

To z ich rąk, a także gospodarza czyli wiceprezesa Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Krzysztofa Grządki i dyrektor szkoły w której rozgrywane były zawody Iwony Margoły uczestniczki turnieju otrzymały pamiątkowe medale, puchary i dyplomy, specjalne przygotowane z okazji turnieju.

W każdej drużynie nagrodzono także najlepsze zawodniczki wybrane przez poszczególnych trenerów, a także króla strzelców – została nim Wiktoria Kostuch z Tarnowa.

Mecze sędziowali: Iwona Siedlarz, Paulina Ryczek, Weronika Bijak, Jakub Saluk, Oliwer Sygacz, Andrzej Jarzynka.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Kraśnik,  Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Kolejny turniej, tym razem dla najmłodszej kategorii wiekowej, KMKS organizuje na przełomie września i października.

turniej_jm_krasnik_2016__187

/Foto: Wojciech Kozioł (3)